امارات از اولین «رمزارز» خود در سال 2026 پرده‌برداری می‌کند

ارزش بیت‌کوین محبوب‌ترین رمزارز جهان اخیرا کاهش یافته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بانک مرکزی امارات متحده عربی، اعلام کرد که اولین «رمزارز» خود را در سال 2026 در دسترس عموم قرار خواهد داد.

به گزارش «العربیه»، دوشنبه 12 ژوئیه 2021، بانک مرکزی امارات گفت که برنامه‌اش شامل «در دسترس قرار دادن رمزارز و ایجاد تحول دیجیتال در بخش خدمات مالی امارات متحده عربی با استفاده از جدیدترین دستاوردهای هوش مصنوعی و راه‌کارهای داده‌های بزرگ است.»

به گفته رسانه‌های دولتی امارات، این اعلامیه در راستای تکمیل اهداف «راهبرد 2023-2026» این کشور است، و هدف خاصش «قرار دادن بانک مرکزی امارات در میان 10 بانک مرکزی برتر جهان» است.

امارات کشور کوچکی در حاشیه جنوبی خلیج است که بلندپروازی‌های فنی‌، سرمایه‌گذاری‌ در زمینه هوش مصنوعی، راه‌اندازی یک برنامه فضایی، و میزبانی‌ از مقرهای منطقه‌ای شرکت‌های بزرگ چند ملیتی دیجیتال آن را به بازیگر مهمی در اقتصاد جهانی تبدیل کرده است.

به گزارش «العربیه»، پیشتر در سال 2019، پادشاهی عربی سعودی و امارات متحده عربی اعلام کرده بودند که مرحله آزمایشی استفاده از رمزارزی مشترک برای معاملات بین دو کشور را آغاز خواهند کرد.

گفتنی است که بانک‌های مرکزی کشورهای مختلف که با محبوبیت روزافزون رمزارزهای آزاد همچون «بیت‌کوین» و همچنین افزایش پرداخت آنلاین در دوران همه‌گیری کرونا روبرو شده‌اند، به دنبال ایجاد رمزارزهای ویژه خود هستند.

به گفته «العربیه»، چین اولین کشوری بود که با شروع مرحله آزمایش «یوان دیجیتال» خود در ماه مارس، رقابت مستقیم با بیت‌کوین را آغاز کرد. بانک‌های مرکزی ایالات متحده، اتحادیه اروپا و بریتانیا نیز در حال ارزیابی امکان راه‌اندازی رمزارزهای خود هستند که به منظور ایجاد ثبات در بازاری بسیار متزلزل طراحی شده‌اند.

بیت‌کوین که در سال 2008 به عنوان جایگزینی برای ارزهای سنتی ایجاد شد، محبوب‌ترین رمزارز جهان است. با این وجود، ارزش آن اخیراً به دلیل حرکت‌های جدید چین برای سرکوب ارزهای رمزپایه کاهش یافته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم