مقتدی صدر: حمله به فرودگاه اربیل حضور نیروهای خارجی در عراق را دو برابر کرد

رهبر صدری‌ها گفت سرسپردگی نیروهای سیاسی به خارج اوضاع عراق را وخیم‌تر کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقتدی صدر، رهبر جریان صدری‌ها حملات اخیر گروههای شبه‌نظامی به فرودگاه اربیل و منافع آمریکا در عراق را باعث مضاعف شدن تعداد نیروهای خارجی در عراق دانست.

به گزارش خبرگزاری‌ها، مقتدی صدر دوشنبه 12 ژوئیه با انتقاد مستقیم از حملات موشکی و پهپادی به نیروهای آمریکایی در عراق، گفت، هدف قرار دادن فرودگاه اربیل به دو برابر شدن تعداد نیروهای آمریکایی در عراق انجامید.

رهبر صدری‌ها با اشاره به کسانی که آنها را «ذینفع» از حضور نیروهای آمریکایی و ائتلاف بین‌المللی خواند، اظهار داشت که پس از حمله به فرودگاه اربیل تعداد نیروها به 4000 سرباز رسید.

صدر افزود، افرادی که از این نوع حملات سود می‌برند، بدون انجام چنین اعمالی و بدون ادعای مقاومت، در عرصه سیاست عددی نیستند و صفر خواهند بود.

این روحانی شیعه گفت به دلیل سرسپردگی سیاسی و تبعیت از خارج نیروهای سیاسی عراقی، اوضاع سیاسی، امنیتی، اقتصادی و اجتماعی این کشور از سال 2003 تاکنون به‌رغم تغییر دولت‌ها و پارلمان‌ها رو به وخامت رفته است.

پیشتر برهم صالح، رئیس جمهوری عراق نیز در بیانیه‌ای بر ضرورت حفظ ثبات و امنیت کشور تاکید کرده بود.

صالح بر اهمیت تأمین امنیت و محافظت از شهروندان و مقابله با آنچه اقدامات «بی‌ثبات کننده عراق» خواند، تأکید کرد.

رئیس جمهوری عراق همچنین از نیروهای امنیتی خواست تا از اقدامات خرابکارانه علیه خطوط شبکه انتقال و توزیع برق جلوگیری کنند.

مناطق و شهرهای مختلف عراق طی هفته‌های گذشته شاهد قطعی مکرر برق بوده است. این قطعی برق به دنبال حملات برخی به تاسیسات برق و منفجر کردن آنها رخ داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید