شبه‌نظامیان ایران خانه‌های سوری‌ها در«المیادین» را به زاغه‌ سلاح تبدیل کردند

سپاه پاسداران از غیر‌نظامیان سوری به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

شبه‌نظامیان وابسته به ایران در منطقه «المیادین» سوریه خانه‌های شهروندان سوری را مصادره کرده و با تبدیل آن به زاغه‌های سلاح و مهمات از غیرنظامیان سوری به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کنند.

منابع سوری روز سه‌شنبه 13 ژوئیه گزارش دادند که سپاه پاسداران ایران و شبه‌نظامیان وابسته به آن، در شهر المیادین واقع در منطقه غرب فرات، با مصادره خانه‌های مخالفان سوری، آنها را به زاغه‌های اسلحه و مهمات تبدیل کرده‌اند.

سوری‌های ساکن شهر المیادین می‌گویند، شبه‌نظامیان ایرانی طی روزهای گذشته با تصرف مناطق مسکونی پر‌جمعیت، محله‌ها و مزارع، تلاش دارند با انبار کردن تجهیزات خود در میان این مناطق، در برابر حملات آمریکا یا اسرائیل از غیر نظامیان سوری به عنوان سپر انسانی استفاده کنند.

طبق گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه، روند انتقال اسلحه و تجهیزات متعلق به سپاه در میان خانه‌های مسکونی مصادره شده در حال حاضر بیشتر در منطقه «خیابان 16» شهر میادین متمرکز شده است.

سپر انسانی

دیدبان حقوق بشر سوریه با اشاره به ترس و نگرانی غیرنظامیان سوری از اشغال خانه‌هایشان توسط شبه‌نظامیان ایرانی و استفاده از آنها به عنوان سپر انسانی، نسبت به این اقدامات به شدت هشدار داد.

گفتنی است که هفته گذشته، شبه‌نظامیان ایرانی دهها خانه را در شهرهای میادین و مناطق شرق دیرالزور با تهدید از ساکنان آن تصرف کردند.

شبه‌نظامیان ایرانی تعداد 14 باب منزل مسکونی در خیابان «40»، دوازده باب خانه در خیابان «16» و هشت باب خانه در محله محاریم را تصرف کردند.
تمام این خانه‌ها متعلق به مخالفان رژیم سوریه است که اکنون خارج از این منطقه هستند.

شبه‌نظامیان ابتدا به نزدیکان آنها که در خانه‌هایشان ساکن هستند اطلاع دادند که حداکثر ظرف مدت 48 ساعت باید خانه‌ها را تخلیه کنند و سپس به زور اقدام به اخراج سوری‌ها از خانه‌هایشان کردند.

شمار زیادی از اهالی این منطقه پس از مشاهده شبه‌نظامیان خانه‌های خود را ترک کرده و به مناطق دیگری نقل مکان کردند.

اهالی این مناطق از این بیم دارند که وجود شبه‌نظامیان در مناطق مسکونی، اهالی را به سپری انسانی برای شبه‌نظامیان در برابر حملات اسرائیل یا آمریکا تبدیل کند.

موشک‌های ساخت ایران در قلعه تاریخی الرحبه

در پی حملات آمریکایی‌ها در اواخر ماه گذشته به مواضع شبه‌نظامیان وابسته به ایران، این گروه‌های شبه‌نظامی طرفدار ایران مجدداً در شرق سوریه، به ویژه بین مناطق المیادین و البوکمال مستقر شدند.

دیدبان حقوق بشر سوریه گزارش داد که شبه‌نظامیان حشد الشعبی عراق و سپاه پاسداران ایران هفته گذشته تعداد زیادی موشک ساخت ایران را از داخل قلعه باستانی «الرحبه» واقع در مجاورت المیادین در حومه شرقی دیرالزور خارج کرده و به مناطق دیگری انتقال دادند.

این منابع افزودند، شبه‌نظامیان ایرانی با کامیون‌های حفاظت شده موشک‌ها را از قلعه خارج کرده و به سمت «تل البطین» و منطقه «حاوی المیادین» انتقال دادند.

شبه‌ظامیان ایرانی ماه گذشته از این مناطق موشک‌هایی به سمت منطقه شرق فرات جایی که نیروهای سوریه دموکراتیک مستقر هستند، شلیک کردند. گفتنی است که میدان نفتی العمر که اکنون تحت کنترل نیروهای سوریه دمکراتیک است به این مناطق نزدیک است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید