ویدیو؛ یورش وحشیانه حوثی‌ها به مراسم عروسی در استان عمران

داماد و هنرمندان به بهانه مغایرت موسیقی با «هویت دینی حوثی‌‌ها» بازداشت شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شبه‌نظامیان حوثی دوشنبه 12 ژوئیه در یمن با یورش به یک سالن برگزاری مراسم عروسی در استان عمران، با بر هم زدن مراسم، اقدام به بازداشت داماد و سه تن از هنرمندان کرده و شادی را به غم و اندوه تبدیل کردند.

به گزارش رسانه‌های یمنی، حوثی‌ها به بهانه اینکه «آواز‌خوانی» با هویت دینی آنها مغایر دارد، عروسی را برهم زده و با زخمی کردن چند نفر و اقدام به شلیک گلوله، شادی را به اندوه تبدیل کردند.

منابع رسانه‌ای یمن تأکید کردند، گروهی از عناصر مسلح شبه‌نظامی حوثی به فرماندهی ابوخالد النمری، عصر روز یکشنبه، به سالن «الامراء» یورش برده و با شکستن آلات موسیقی متعلق به یکی از هنرمندان، مختار السودی داماد و سه تن از هنرمندان شرکت کننده در جشن را دستگیر کردند.
به گزارش سایت «ساحل الغربی»، خالد النمری، سرپرست این گروه که از اهالی صعده است، هنگام حمله به سالن با اقدام به تیراندازی باعث ایجاد رعب و وحشت در میان حاضران، مهمانان و خانواده داماد شد.

فعالان یمنی در شبکه‌های اجتماعی، کلیپ‌های ویدئویی منتشر کردند که در آن مختار السودی، داماد را نشان می‌دهد که توسط شبه‌نظامیان حوثی بازداشت شده است.

کلیپ همچنین صحنه مستند دیگری از لحظه‌های خرد کردن عود یکی از هنرمندان و بازداشت وی و داماد و دو هنرمند دیگر و انتقال آنها به بازداشتگاه‌های شبه‌نظامیان حوثی را نشان می‌دهد.

این اقدام سرکوب‌گرانه حوثی‌ها باعث ایجاد اندوه، خشم و وحشت در میان حاضران، مهمانان و خانواده داماد شد.

اغلب اهالی استان عمران با مشاهده این صحنه‌ها رفتار این گروه تروریستی را تقبیح کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید