وزارت امور خارجه یمن مخالفت حوثی‌ها با ابتکار صلح را محکوم کرد

اذعان حوثی‌ها به کشته شدن 20 فرمانده بر جسته خود در استان «البیضاء»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

احمد بن مبارک، وزیر امور خارجه یمن، روز ، یکشنبه 11 ژوئیه 2021، در دیدار با کاترین وستلی، جانشین سفیر آمریکا در یمن، مخالفت شبه‌نظامیان حوثی با ابتکار صلح و برقراری آتش‌بس در این کشور را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی یمن احمد بن مبارک، مخالفت دائمی حوثی‌ها با هر گونه پیشنهاد صلح یا برای برقرار آتش‌بس کامل، بازگشایی فرودگاه صنعا و بازگشت به مذاکرات سیاسی را محکوم کرد.

کاترین وستلی هم در این دیدار بر موضع كشورش، مبنی بر توقف فوری جنگ و برقراری آتش‌بس و بازگشت حوثی‌ها به مذاکرات، تاکید كرد. او خواستار متوقف كردن همه انواع شعارهای تنش‌زا بین طرفین شد

وستلی همچنین بر ضرورت بازگشت به گفتگوها و اجرای توافق‌نامه ریاض، به نحوی که منافع مردم یمن را محقق سازد، تاکید کرد.

بن مبارک هشدار داد که تداوم تشدید تنش و تجاوزات نظامی حوثی‌ها، به ویژه علیه غیرنظامیان در مارب، فاجعه انسانی در یمن را تشدید و رنج آوارگان را افزایش می‌دهد.

وزیر خارجه یمن بر ضرورت اجرای توافقنامه ریاض به خصوص در زمینه مسائل نظامی و امنیتی تاکید کرد.

اذعان حوثی‌ها به کشته شدن 20 فرمانده نظامی در استان البیضاء

همزمان شبه‌نظامیان حوثی به کشته شدن 20 فرمانده نظامی برجسته خود در جبهه «البیضاء» در مناطق «حازمیه»، «صومعه»، «الزاهر» و «آل‌حمیقان» طی دو روز گذشته اذعان کردند.

کشته شدن 20 فرمانده برجسته حوثی، همزمان با پیروزی‌های پی در پی ارتش ملی یمن و مقاومت مردمی در دو محور شرقی و غربی شهر البیضاء و شکست حوثی‌ها و متحمل شدن تلفات سنگین مالی و جانی، اتفاق افتاد.

به گزارش رسانه‌های حوثی، سرهنگ حمید ضیف الله بهلان فرمانده نظامی منطقه البیضاء، سرهنگ فرج حسين فرج سعد الحنمی فرمانده نیروهای واکنش سریع در البیضاء و سرهنگ حسين محمد طاهر النهمی فرمانده و ناظر عملیات نظامی حوثی‌ها در جبهه الزاهر در میان کشته‌شدگان قرار دارند.

فرماندهان حوثى كه در البيضاء كشته شدند
فرماندهان حوثى كه در البيضاء كشته شدند

پیشتر ارتش ملی یمن در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که پس از حمله های پی در پی به مواضع حوثی‌ها در منطقه الزاهر و الحازمیه، بیش از 100 نفر از این شبه نظامیان کشته یا زخمی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید