هجوم خمپاره‌ای به نیروهای آمریکایی در دیر الزور سوریه

شبه‌نظامیان وابسته به ایران پیشتر هم به نیروهای آمریکایی در این منطقه حمله کرده بودند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروگاه گاز طبیعی «کونیکو» در حومه شرقی دیر الزور روز یکشنبه 11 ژوئیه 2021 هدف حمله خمپاره‌ای قرار گرفت. نیروهای آمریکایی به عنوان بخشی از نیروهای ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش در این منطقه مستقر هستند.

به گزارش منابع رسانه‌ای سوریه، تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این هجوم را به عهده نگرفته، اما انگشت اتهام به سوی شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران نشانه رفته است.

یک مقام وزارت دفاع آمریکا به خبرگزاری «رویترز» گفت که نیروهای آمریکایی در شرق سوریه، مورد حمله غیر مستقیم با سلاح گرم قرار گرفتند ولی هیچ‌گونه تلفات انسانی یا خسارت مالی ناشی از این هجوم گزارش نشده است.

در همین حال، خبرگزاری رسمی سوریه، «سانا»، به نقل از منابع محلی گزارش داد، صدای انفجار از كنار نیروگاه گاز كونیكو كه نیروهای آمریكایی از آن به عنوان پایگاه نظامی در حومه شرقی دیر الزور استفاده می‌کنند، شنیده شد.

خنثی کردن حمله‌ پهپادی به نیروگاه «العمر»

روز چهارشنبه گذشته نیروهای سوریه دموکراتیک که مورد حمایت آمریکا هستند، در بیانیه اعلام کردند، یک هجوم پهپادی به تاسیسات نفتی «العمر» در شرق سوریه را ناکام گذاشته‌اند. این نیروها اعلام کردند این حمله پهپادی خساراتی در پی نداشت.

حملات شبه نظامیان وابسته به ایران

دیدبان حقوق بشر سوریه هم گزارش کرد که شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران، مسئول حمله پهپادی به پایگاه ائتلاف بین‌المللی در سوریه هستند.

دیدبان حقوق بشر تاکید کرد که پهپادها از مناطق تحت سیطره شبه‎‌نظامیان ایرانی در حومه شهر المیادین در ​​شرق دیرالزور به سمت تاسیسات نفتی «العمر» که بزرگترین پایگاه ساحل شرقی رود فرات در سوریه است، به پرواز درآمدند.

گفتنی است که نیروهای آمریکایی علاوه بر منطقه شرق دیرالزور، در چندین مکان دیگر در سوریه مستقر شده‌اند که مناطق نزدیک میدان‌های نفتی «العمر» و گاز «کونیکو» در دیرالزور و پایگاه «التنف» در جنوب شرقی سوریه از این جمله‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید