نشست پادشاه سعودی و ولیعهدش با سلطان عمان در شهر نیوم

اولین دیدار رسمی ملک سلمان از زمان شیوع بیماری کرونا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی، روز یکشنبه 11 ژوئیه در اولین دیدار رسمی خود پس از شیوع بیماری کرونا، از سلطان هیثم بن طارق، سلطان عمان در شهر نیوم استقبال کرد.
سلطان هیثم بن طارق پیش از دیدار با ملک سلمان پادشاه سعودی در شهر نیوم ، از سوی شاهزاده محمد بن سلمان ولیعهد این کشور نیز در فرودگاه «خلیج نیوم» مورد استقبال قرار گرفت.
این اولین سفر خارجی سلطان هیثم از زمان به قدرت رسیدن او در 11 ژانویه سال 2020 است که به دعوت رسمی ملک سلمان صورت می‌گیرد.

برگزاری نشست رسمی ملک سلمان و هیثم بن سلطان در نیوم

بنا به گزارش تلویزیون عمان، سلطان هیثم بن طارق در این سفر رسمی همراه با تعدادی از وزیران از جمله وزرای کشور امور خارجه و سرمایه‌گذاری، راهی پادشاهی عربی سعودی شدند.
به گفته ناظران، دیدار پادشاه سلطنت عمان از ملک سلمان پادشاهی عربی سعودی تاکیدی مجدد بر عمق روابط تاریخی و علاقه رهبران دو کشور به تقویت روابط دوجانبه به شمار می‌رود.
در بیانیه‌ای که خبرگزاری رسمی عمان در باره این سفر منتشر کرد، آمده است که سلطان عمان و هیئت همراه او در این سفر ، جنبه‎‌های همکاری مشترک، به نحوی که بتواند منافع دو کشور را تضمین و آیندهای سعادتمند، پررونق و روشن برای فرزندان دو ملت تضمین کند را با مقامات ریاض مورد بحث وبررسی قرار خواهد داد.
بدر بن حمد البوسعیدی، وزیر امور خارجه عمان، از تشکیل یک شورای هماهنگی بین سلطنت عمان و پادشاهی عربی سعودی خبر داد. وزیر خارجه عمان گفت، این شورا به عنوان «چتری» که چارچوب‎ همکاری میان دو کشور در مرحله بعدی را فراهم می‌کند، عمل خواهد کرد.
البوسعیدی همچنین تأکید کرد، در این دیدار رسمی بسیاری از توافق نامه‌ها و تفاهم‌نامه‌‌های همکاری در تمام زمینه‌هایی که منافع مشترک دو کشور را تقویت و تضمین کند، امضا خواهد شد.
پادشاهی سعودی و سلطنت عمان طی هفته‌ها و ماه‌های گذشته شاهد اعزام هیأت‌های مشترک وزیران میان دو کشور برای بحث و گفتگو درباره همکاری و هماهنگی در زمینه‌های اقتصادی، سیاسی و سرمایه‌گذاری بود.

Advertisement
بیشترین بازدید موضوعات مهم