فرمانده عملیات نظامی حوثی‌ها در جبهه البیضاء کشته شد

ارتش ملی یمن 2 فرمانده ارشد حوثی را به اسارت درآورد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع محلی یمنی از کشته شدن فرمانده عملیات نظامی شبه‌نظامیان حوثی در جبهه البیضاء خبر دادند.

این منابع پنجشنبه 7 ژوئیه به العربیه گفتند که همزمان با آن نیروهای ارتش ملی یمن پیشروی‌های گسترده‌ای را در استان مرکزی البیضاء انجام دادند.

منابع محلی یمن جزئیات بیشتری درباره فرمانده ارشد حوثی‌ها که در البیضاء کشته شده ارائه نداده‌اند اما همزمان ارتش ملی اعلام كرد، بامداد پنج‌شنبه به همراه نیروهای مقاومت مردمی چندین حمله حوثی‌ها به مناطق البیضاء را دفع كرده است.

در همین حال مرکز رسانه‌ای مقاومت یمن از کشته و زخمی شدن شبه‌نظامیان حوثی و اسارت دو تن از فرماندهان ارشد حوثی به نام‌های «حمزه علی یحیی الشرفی» و «هشام محمد حسن الاشول» خبر داد.

گفتنی است که ارتش ملی یمن طی روزهای گذشته عملیات گسترده‌ای را در استان البیضاء آغاز کرده است. در پی این عملیات مناطق زیادی در این استان از دست حوثی‌ها آزاد شد.

از مهمترین مناطقی که در استان البیضاء آزاد شد، دو شهر «الضحاکی» و «العیوف»، و منطقه العاديه، آل‌مظفر و وادی ممدود را می‌توان نام برد.
بنا به اعلام مرکز رسانه‌ای ارتش یمن، حوثی‌ها طی روزهای گذشته تلفات مادی و انسانی سنگینی متحمل شدند.

طبق این گزارش، یگان‌های توپخانه‌ای ارتش ملی یمن مستقر در محور شرقی، روز چهارشنبه با گشودن آتش سنگین مواضع شبه‌نظامیان حوثی‌ را در حوالی شهر «عوین»، تنها منطقه‌ باقی‌مانده در دست این گروه در منطقه صومعه، هدف قرار دادند.

همزمان با آن جنگنده‌های ائتلاف عربی با بمباران مواضع حوثی‌ها دو خودروی مسلح به کاتیوشا «بی ام بی» را در منطقه ذی‌ناعم منهدم کردند.

حملات هوایی ائتلاف عربی به کشته و زخمی شدن شمار زیادی از شبه‌نظامیان حوثی‌ منجر شد.

همچنین نیروهای گردان‌های «عمالیق» و قبایل آل حمیقان یک روز پس از پاکسازی منطقه الزاهر و کنترل کوه‌های اطراف به پیشروی خود به سمت شهر البیضاء مرکز این استان ادامه دادند.

شبه‌نظامیان حوثی تلاش می‌کنند تا با پرتاب موشک‌های بالستیک و پهپادهای انفجاری به مناطق مسکونی در یمن و سعودی شکست‌های میدانی خود را جبران کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید