ادامه پیشروی ارتش ملی یمن در استان البیضاء

حوثی‌ها در البیضاء متحمل خسارت‌های سنگین شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش ملی یمن چهارشنبه 7 ژوئن 2021 اعلام کرد، نیروهایش در یک عملیات گسترده با ایمن کردن اماکن و مناطق آزاد شده در استان البیضاء از جمله دو شهر «الضحاکی» و «العیوف»، همچنان به پیشروی‌ خود در دیگر جبهه‌های این استان ادامه می‌دهند.

مرکز رسانه‌ای ارتش یمن در بیانیه‌ای بر ادامه پیروزی‌ها و موفقیت‌های نیروهای ارتش با حمایت جنگنده‌های ائتلاف عربی، در جبهه‌های مختلف، بویژه در استان البیضاء تاکید کرد.

بنا به اعلام مرکز رسانه‌ای ارتش یمن، حوثی‌ها طی روزهای گذشته تلفات مادی و انسانی سنگینی متحمل شدند.

یگان‌های توپخانه‌ای ارتش ملی یمن مستقر در محور شرقی، با گشودن آتش سنگین مواضع شبه‌نظامیان حوثی‌ را در حوالی شهر «عوین»، تنها منطقه‌ باقی‌مانده در دست این گروه در منطقه صومعه، هدف قرار دادند.

نیروهای ارتش ملی یمن با پشتیبانی نیروهای مقاومت مردمی، با دور زدن شهر البیضاء به آزادسازی مناطقی در منطقه شرقی این استان مبادرت ورزیدند.

همزمان جنگنده‌های ائتلاف عربی با بمباران مواضع حوثی‌ها دو خودروی مسلح به کاتیوشا «بی ام بی» را در منطقه ذی‌ناعم منهدم کردند.

حملات هوایی ائتلاف عربی به کشته و زخمی شدن شمار زیادی از شبه‌نظامیان حوثی‌ منجر شد.

همزمان نیروهای گردان‌های «عمالیق» و قبایل آل حمیقان یک روز پس از پاکسازی منطقه الزاهر و کنترل کوه‌های اطراف به پیشروی خود به سمت شهر البیضاء مرکز این استان ادامه دادند.

سرهنگ یوسف البارق، از رهبران تیپ 4 العمالیق، گفت که نیروهای این گردان‌ها و مقاومت مردمی به پیشروی خود به سمت شهر البیضا ادامه می‌دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم