گفتگوی خالد بن سلمان و نماینده آمریکا در سازمان ملل درباره اوضاع یمن

تاکید وزیر دفاع آمریکا بر پایبندی واشینگتن به دفاع از سعودی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده خالد بن سلمان، جانشین وزیر دفاع پادشاهی عربی سعودی چهارشنبه 7 ژوئیه 2021 با «برت مایورک» هماهنگ کننده شورای امنیت ملی آمریکا در امور خاورمیانه و شمال آفریقا و تیموتی لندرکینگ، نماینده ویژه آمریکا در امور یمن درباره بحران این کشور و تلاش برای دستیابی به یک راه حل سیاسی گفتگو کرد.

شاهزاده خالد بن سلمان در توییتر خود نوشت:«ما در مورد آخرین تحولات یمن، موضع قاطع پادشاهی عربی سعودی در حمایت از ملت برادر یمن و دولت قانونی این کشور و تلاش‌ها برای رسیدن به یک راه حل سیاسی جامع و دستیابی به امنیت و ثبات در یمن گفتگو کردیم».

جانشین وزیر دفاع سعودی افزود:«من با جفری فلتمن، نماینده آمریکا در منطقه شاخ آفریقا نیز در مورد آخرین تحولات این منطقه و تلاش‌های سعودی برای ایجاد پایه‌های امنیت و ثبات و دستیابی به توسعه و شکوفایی در قاره آفریقا گفتگو کردم».

قرار است شاهزاده خالد بن سلمان در سفر خود به واشنگتن با مقامات ارشد آمریکایی دیدار و گفتگو کند.

شاهزاده خالد بن سلمان سه‌شنبه با مقامات ارشد پنتاگون از جمله لوید آستین وزیر دفاع ایالات متحده دیدار کرد.

در این دیدار وزیر دفاع آمریکا بر پایبندی کشورش به حفظ روابط دفاعی با پادشاهی عربی سعودی تاکید کرد.

معاون وزیر دفاع سعودی همچنین در پنتاگون با پرسنل ارشد نظامی، به ویژه کالین کیل، معاون وزیر دفاع در امور سیاسی گفتگو کرد و در آنجا درباره موضوعاتی از جمله تلاش برای پایان دادن به جنگ در یمن گفتگو کرد.

در این راستا پنتاگون بر پایبندی به «همکاری با سعودی جهت پایان دادن به جنگ در یمن» تاکید کرد و افزود: «ما با سعودی متعهد هستیم که با فعالیت‌های بی‌ثبات کننده ایران در منطقه مقابله کنیم».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید