پیشروی‌های سریع و چشمگیر ارتش ملی یمن در جبهه البیضاء

استان البیضاء در میان 8 استان و در نزدیکی ذمار و صنعا قرار دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش ملی یمن شامگاه دوشنبه 5 ژوئیه 2021 در ادامه عملیات هجومی به مواضع شبه‌نظامیان حوثی در منطقه استراتژیک «جبل الجماجم» برای آزاد‌سازی دو منطقه کوهستانی «العلی و السلم» به پیشروی‌های سریع و چشمگیری در استان «البیضا» در مرکز این کشور دست یافت.

مرکز رسانه‌ای ارتش یمن در بیانیه‌ای اعلام کرد، ارتش و نیروهای مقاومت مردمی این کشور کنترل کامل منطقه استراتژیک کوه «الجماجم» را به دست گرفته‌اند.
در بیانیه ارتش ملی یمن ضمن تاکید بر آزادسازی کوه‌های العلی و السلم، آمده است، ارتش و نیروهای مقاومت در این عملیات مقادیر زیادی اسلحه و مهمات شبه‌نظامیان حوثی را به غنیمت گرفتند.

خسارت‌های سنگین حوثی‌ها

طبق این بیانیه نیروهای ارتش ملی با پشتیبانی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن، برخی مناطق و ارتفاعات استراتژیک جدیدی میان دو منطقه الزاهر و البیضاء را آزاد کردند.

بنا به گزارش این مرکز عملیات ارتش ملی و نیروهای مردم منجر به فروپاشی گسترده مواضع و خطوط دفاعی حوثی‌ها شده و خسارت‌ها و تلفات سنگینی را به شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران، وارد کرد.

ارتش ملي يمن

در همین حال، معمر الاریانی، وزیر اطلاع‌رسانی یمن، اظهار داشت، ارتش این کشور ارتفاعات استراتژیک حلموس و مبادی ورودی منطقه ذی ناعم را بازپس گرفته است.

الاریانی همچنین از فروپاشی‌های بی‌‌سابقه در میان شبه‌نظامیان حوثی خبر داد. او شکست و فروپاشی شبه‌نظامیان حوثی‌ در کوه‌های الجماجم، السلم، ابوهاشم در نزدیکی جاده‌های ذی‌ناعم و الناصفه را بی سابقه دانست.

پیروزی‌ در استان البیضاء

ارتش و مقاومت مردمی یمن همچنین ضمن احراز پیروزی‌های پی‌در‌پی در دو محور شرق و غرب شهر البیضاء با انهدام خطوط دفاعی و تجهیزات حوثی‌ها خسارت‌های سنگینی به این گروه شبه‌نظامی وارد کردند.

اهميت استان البيضاء

اهمیت استان البیضاء با توجه به موقعیت استراتژیک این استان است که در مرکز و در میان 8 استان مهم دیگر یمن شامل مارب، شبوه، ابین، لحج، الضالع، اب، ذمار و صنعا قرار گرفته است.

البيضاء
البيضاء

از استان‌های هشتگانه فوق‌الذکر، پنج استان از دست حوثی‌ها «آزاد» شدند و ارتش ملی یمن اکنون در استان البیضاء در حال پیشروی است. منابع ارتش ملی یمن می‌گویند، با آزادسازی کامل استان البیضاء عملیات‌های جنگی برای پیشروی به سوی صنعا پایتخت و ذمار تسهیل خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید