حمله راکتی شبه‌نظامیان وابسته به ایران به بزرگترین پایگاه آمریکایی در سوریه

یک سخنگوی پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، به خبرنگار العربیه: از هدف قرار گرفتن پایگاه العمر در سوریه اطلاع داریم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه گزارش داد که میدان نفتی «العمر»، بزرگترین پایگاه نیروهای آمریکایی و ائتلاف بین المللی در سوریه، شامگاه یکشنبه مورد حمله راكتی قرار گرفت.

بنا به این گزارش، شبه‌نظامیان وابسته به ایران که در منطقه المیادین غرب رود فرات مستقر هستند، چندین راکت به منطقه مسکونی پایگاه آمریکایی در میدان نفتی العمر پرتاب کردند، اما تا کنون خسارتی گزارش نشده است.

رامی عبدالرحمن، مدیر دیدبان حقوق بشر سوریه به «العربیه» گفت که در پی حمله راکتی به میدان نفتی العمر، صدای انفجارهایی از درون پایگاه نیروهای آمریکایی شنیده شد.

هم‌زمان، یک سخنگوی پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، به خبرنگار «العربیه» گفت: «ما از هدف قرار گرفتن پایگاه العمر در سوریه اطلاع داریم».

«نیروهای سوریه دمکراتیک» هم در صفحه فیسبوک خود نوشت که دو راکت در غرب پایگاه العمر سقوط کرد، اما آسیبی به هیچکدام از اعضایش وارد نشد.

گفتنی است میدان‌ نفتی «العمر» روز یکشنبه 27 ژوئن 2021 نیز هدف حمله راکتی شبه‌نظامیان وابسته به ایران قرار گرفت، که در پی آن سه پایگاه گروه‌های «حشدالشعبی» در مرز سوریه و عراق توسط جنگنده‌های آمریکایی بمباران شد و طی آن چندین نفر از شبه‌نظامیان کشته و زخمی شدند.

جان کربی، سخنگوی مطبوعاتی وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون»، این حملات هوایی را «دفاعی» توصیف کرد و افزود که ایالات متحده «اقدامات لازم، مناسب و آگاهانه‌ای برای جلوگیری از خطر تشدید درگیری، و به منظور ارسال یک پیام بازدارنده روشن و بدون ابهام انجام داده است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید