جابجایی موشک‌های ایرانی در شرق سوریه

تغییرات اخیر پیامد حملات اخیر آمریکا به مواضع شبه‌نظامیان وابسته به ایران توصیف شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از حملات اخیر آمریکا به مواضع شبه‌نظامیان وابسته به ایران در منطقه «المیادین» و «البوکمال» در شرق سوریه، این نیروها مواضع و آرایش نظامی خود را تغییر دادند.

سازمان دیدبان حقوق بشر سوریه، دوشنبه 14 تیر، گزارش داد که شبه‌نظامیان حشد الشعبی عراق و نیروهای سپاه پاسداران ایران، صبح امروز تعداد زیادی از موشک‌های ایرانی انبارشده در قلعه تاریخی «الرحبه» واقع در منطقه المیادین از توابع شهر «دیر الزور» را جابجا کردند.

این سازمان افزود که نیروهای وابسته به ایران موشک‌های مذکور را با حفاظت شدید توسط کامیون‌های نظامی به منطقه «تل البطین» و «حاوی المیادین» منتقل کردند. در ماه مه گذشته شبه‌نظامیان وابسته به ایران در دو منطقه اخیر سکوهای پرتاب موشک ایجاد کرده بودند. این دو منطقه مشرف به منطقه شرق رودخانه فرات و میدان نفتی «العمر» بوده که در اختیار نیروهای «سوریه دموکراتیک» است.

نیروهای وابسته به ایران همچنین 9 سکوی پرتاب موشک در چند «اسطبل» در منطقه «حاوی المیادین» نصب کردند.

تبادل آتش

شبه‌نظامیان وابسته به ایران، دوشنبه گذشته، چندین راکت به یک پایگاه آمریکایی واقع در میدان نفتی العمر در استان دیر الزور سوریه شلیک کردند که آسیبی در بر نداشت.

نیروهای ائتلاف بین‌المللی نیز در واکنش به این حمله، منطقه المیادین محل استقرار نیروهای وابسته به ایران را با توپخانه سنگین مورد حمله قرار دادند.

نیروهای وابسته به ایران از جمله حشد الشعبی در منطقه مرزی میان دو کشور سوریه و عراق به‌ویژه در منطقه غرب رودخانه فرات در استان دیر الزور سوریه مستقر هستند.

کامیون‌های حمل اسلحه و انبارهای نگه‌داری سلاح و مهمات در این منطقه به طور دائم مورد حمله قرار می‌گیرند. ایران، اسرائیل را به این حملات متهم می‌کند اما تل آویو انجام حملات را تایید نکرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید