تاکید دولت یمن بر ضرورت همبستگی و یکپارچگی مواضع در مقابله با توطئه ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

معین عبدالملک نخست وزیر یمن، دوشنبه 5 ژوئیه 2021 بر ضرورت همبستگی و یکپارچگی مواضع میان نیروها و طیف‌های سیاسی شرکت کننده در دولت یمن بنا بر توافق ریاض، تاکید کرد.

نخست وزیر یمن گفت همبستگی و یکپارچگی مواضع «تنها پاسخ برای پشت سر گذاشتن همه خطرها، مشکلات و تجدید اتحاد در رویارویی با خطر توطئه مداخله‌جویانه ایران است که از طریق گروه‌های نیابتی آن، شبه‌نظامیان حوثی، یمن و منطقه را تهدید می‌کند».

عبدالملک که ریاست نشست مجازی شورای وزیران دولت قانونی یمن را بر عهده داشت، تاکید کرد که هر مشکلاتی نباید بر عملکرد دولت، وظایف آن، و نبرد سرنوشت‌ساز و وجودی آن در روند بازپس‌گیری کامل حکومت و پایان دادن به کودتای حوثی‌های مورد حمایت ایران، تاثیر بگذارد.

اجرای توافق ریاض

او همچنین خواستار مسئولیت‌پذیری و پایبندی نیروها و طیف‌های سیاسی مشارکت کننده در دولت یمن به انجام وظایف و تعهدهای ملی شده و به تلاش‌های مقامات پادشاهی سعودی برای تکمیل اجرای همه جانبه توافق ریاض و اقدامات جامعه بین‌المللی و سازمان ملل برای برقراری صلح در یمن که در مقابل با مخالفت و خودداری شبه‌نظامیان حوثی مواجه شده، اشاره کرد.

بنا به گزارش خبرگزاری رسمی یمن، شورای وزیران یمن در این جلسه از محتوای گزارش وزیر دفاع این کشور درباره اوضاع نظامی و پیروزی‌های محقق شده در استان البیضاء یمن اطلاع یافت که با آزادسازی مناطق گسترده‌ در تعدادی از محورهای تحت کنترل شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی همراه بوده و از جمله آخرین آن مرکز شهرستان الزاهر و همچنین ادامه پیشروی‌های میدانی فزاینده به سوی شهر البیضاء مرکز این استان است.

پیروزی در استان البیضاء

دولت قانونی یمن همچنین ضمن تبریک پیروزی‌های اخیر به دست آمده در استان البیضاء و اشاره به اهمیت انجام پیشروی و با سریع‌ترین زمان ممکن، بر ضرورت رهایی همه خاک این کشور از سیطره شبه‌نظامیان حوثی و در مقدمه آن شهر صنعاء پایتخت و ریشه‌کنی توطئه ایران از خاک یمن تاکید کرد.

دولت یمن همچنین حمایت برادرانه و صادقانه کشورهای عضو ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن، به رهبری پادشاهی عربی سعودی، در رویارویی با طرح ایران و اهداف خرابکارانه آن در یمن و منطقه را مورد تحسین قرار داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید