ارتش آمریکا حمله راکتی به پایگاهش در سوریه را تکذیب کرد

دیدبان حقوق بشر سوریه گزارش داده بود که میدان نفتی «العمر»، مورد حمله راكتی قرار گرفته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش ایالات متحده، گزارش‌های شب گذشته دیدبان حقوق بشر سوریه، مبنی بر حمله راکتی شبه‌نظامیان وابسته به ایران به منطقه مسکونی پایگاه آمریکایی در میدان نفتی العمر در شرق سوریه را تکذیب کرد.

وین ماروتو، سخنگوی نیروهای ائتلاف به رهبری ایالات متحده، ضمن تکذیب این خبر، در توئیتر خود نوشت: «گزارش‌های مربوط به حمله راکتی به نیروهای آمریکایی صحت ندارد.»

Advertisement

دیدبان حقوق بشر سوریه گزارش داده بود که میدان نفتی «العمر»، بزرگترین پایگاه نیروهای آمریکایی و ائتلاف بین المللی در سوریه، شامگاه یکشنبه مورد حمله راكتی قرار گرفته است.

رامی عبدالرحمن، مدیر دیدبان حقوق بشر سوریه به «العربیه» گفته بود که در پی حمله راکتی به میدان نفتی العمر، صدای انفجارهایی از درون پایگاه نیروهای آمریکایی شنیده شد.

هم‌زمان، یک سخنگوی پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، به خبرنگار «العربیه» گفته بود: «ما از هدف قرار گرفتن پایگاه العمر در سوریه اطلاع داریم».

«نیروهای سوریه دمکراتیک» هم در صفحه فیسبوک خود نوشته بود که دو راکت در غرب پایگاه العمر سقوط کرد، اما آسیبی به هیچکدام از اعضایش وارد نشد.

گفتنی است میدان‌ نفتی «العمر» روز یکشنبه 27 ژوئن 2021 نیز هدف حمله راکتی شبه‌نظامیان وابسته به ایران قرار گرفت، که در پی آن سه پایگاه گروه‌های «حشدالشعبی» در مرز سوریه و عراق توسط جنگنده‌های آمریکایی بمباران شد و طی آن چندین نفر از شبه‌نظامیان کشته و زخمی شدند.

جان کربی، سخنگوی مطبوعاتی وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون»، این حملات هوایی را «دفاعی» توصیف کرد و افزود که ایالات متحده «اقدامات لازم، مناسب و آگاهانه‌ای برای جلوگیری از خطر تشدید درگیری، و به منظور ارسال یک پیام بازدارنده روشن و بدون ابهام انجام داده است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید