حمله موشکی‌ حوثی‌ها به مسجدی در استان «ابین» در جنوب یمن

پیشروی ارتش ملی در استان البیضاء و کشته شدن فرمانده سرشناس حوثی‌ها

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

منابع یمنی روز یکشنبه، 4 ژوئیه گزارش دادند که در پی حمله موشکی شبه‌نظامیان حوثی به مسجدی در استان «ابین» در جنوب یمن، دست‌کم 7 نفر کشته شدند.

به گزارش «العربیه»، حمله موشکی حوثی‌ها به مسجد اردوگاه تیپ پنجم ارتش ملی یمن، به کشته و زخمی شدن تعدادی منجر شد.

همزمان معمر الاریانی، وزیر اطلاع‌رسانی، از بازپس‌گیری ده‌ها پایگاه نظامی استراتژیک در استان البیضا، توسط ارتش ملی یمن خبر داد.

او در توییتی در حساب توئیتر خود نوشت: «ارتش ملی یمن با حمایت ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن توانست خطوط پشتیبانی لجستیکی و نظامی حوثی‌ها به مناطق باقیمانده در استان البیضاء را قطع كند».

الاریانی افزود: «ارتش ملی و مقاومت مردمی پیروزی‌های بزرگی را در جبهه «الزاهر» در استان البیضاء به دست آوردند و توانستند ده‌ها سایت استراتژیک نظامی را از حوثی‌ها بازپس گیرند».

در این عملیات احمد الهدار، فرمانده سرشناس حوثی و همراهانش در جبهه «الحازمیه» در استان البیضاء یمن کشته شدند.

وزیر اطلاع رسانی توضیح داد که مناطق مهمی که ارتش ملی یمن آنها را بازپس گرفت، عبارتند از جبل شبکه، قربه، امسوادنه، ذا مخشب، جاحور، و همچنین مناطق وسیعی در منطقه آل‌عبید و بخش‌های از مثلث الجماجم و آزادسازی این مناطق از دست ستیزه‌جویان حوثی باعث جشن و شادی و استقبال گرم مردم این مناطق از ارتش ملی یمن شد.

الاریانی تاکید کرد، ارتش و مقاومت مردمی یمن، با حمایت ائتلاف توانستند خطوط پشتیبانی شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران را در مناطق باقی مانده الناصفه، الزاهر و الجماجم، را قطع کنند.

او افزود:«در حال حاضر نبردها در مناطق باقیمانده الجماجم، کیدان و الغیلمه به شدت ادامه دارد».

وزیر اطلاع رسانی یمن ادامه داد: «پیشروی قهرمانان ارتش ملی و مقاومت مردمی یمن و عقب‌نشینی و شکست شبه‌نظامیان حوثی که با کشته و زخمی شدن ده‌ها نفر از جمله شماری از فرماندهان آنها و بازپسگیری مناطق وسیعی شده است همچنان ادامه دارد.»

او همچنین خبر داد که ارتش در این عملیات تعدادی از وسایل نقلیه سنگین، سلاح‌های متوسط و سبک و انبارهای مهمات متنوع متعلق به حوثی‌ها را به غنیمت گرفت.

گفتنی است که ارتش ملی یمن روز جمعه، از آغاز یک عملیات گسترده نظامی برای تکمیل آزادسازی استان «البیضاء»، واقع در مرکز این کشور از دست شبه نظامیان کودتاگر حوثی مورد حمایت ایران خبر داد.

ارتش ملی یمن بر آزادسازی چندین پایگاه نظامی و منطقه استراتژیک از جمله منطقه الصومعه در جبهه الحازمیه تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید