اسرائیل در واکنش به ارسال بالن‌های آتش‌زا چند نقطه در غزه را بمباران کرد

بالن‌های آتش‌زای غزه آتش‌سوزی‌هایی در منطقه اشکول ایجاد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در پی ارسال بالن‌های آتش‌زا از سوی نوار غزه به سمت شهرک‌نشین‌های اسرائیلی مجاور، جنگنده‌های ارتش اسرائیل‌ شامگاه شنبه سوم ژوئیه 2021 چند نقطه در غزه را بمباران کردند.
نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل پیشتر تهدید کرده بود که صبر اسرائیل تمام شده و کنش‌های حماس تعیین خواهد کرد که اسرائیل چگونه با این جنبش رفتار کند.
رسانه‌های فلسطینی گزارش کردند که این حملات «مرکز بدر» در منطقه «نتساریم» در جنوب غزه را هدف قرار داد. هواپیماهای شناسایی اسرائیل هم یک موشکی به سوی هدفی در شمال غزه پرتاب کردند.


در سوی مقابل رسانه‌های اسرائیلی گزارش کردند نیروی هوایی ارتش این کشور در پاسخ به ارسال بالن‌های آتش‌زا، چند هدف در غزه را بمباران کردند.
بالن‌های آتش‌زا که از سوی نوار غزه به سمت اسرائیل فرستاده شده بودند، سبب آتش‌سوزی مزارع جنوب این کشور شدند. سازمان آتش‌نشانی اسرائیل روز جمعه اعلام کرد آتشی در منطقه «اشکول» در نزدیکی نوار مرزی با غزه را مهار کرده که دلیل وقوع آن بالن‌های آتش‌زا بود.
در روز پنج‌شنبه هم چهار حریق کوچک در منطقه اشکول مهار شد و دلیل این آتش‌سوزی‌ها هم بالن‌های آتش‌زای غزه بود. اسرائیل در ساعات اولیه صبح روز جمعه به یک مرکز ساخت تسلیحات حماس حمله و آن را بمباران کرد.

Advertisement
بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید