اسرائیل: به اقدامات خشونت‌آمیز غزه واکنش نشان می‌دهیم

نفتالی بنت: دوران ارسال دلار با چمدان تمام شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از حملات هوایی شب گذشته نیروی هوایی ارتش اسرائیل به نوار غزه، نفتالی بنت، نخست‌وزیر این کشور روز یکشنبه 4 ژوئن 2021 گفت به اقدامات خشونت‌آمیزی که غزه دست به آنها بزند، واکنش نشان خواهد داد.
بنت گفت که شب گذشته ارتش در واکنش به ارسال بالن‌های آتش‌زا، مناطقی را بمباران کرد. او با تاکید بر اینکه «اوضاع عوض شده»، گفت که اسرائیل خواهان آرامش است و نمی‌خواهد آسیبی به سکان نوار غزه وارد کند.
او تهدید کرد تکرار اقدامات خشونت‌آمیز، ارسال پهپاد و بالن‌های آتش‌زا و یا هر شکل دیگری از آزار، پاسخ جدی در پی خواهد داشت.
نخست‌وزیر اسرائیل گفت که کشورش در پی یافتن راه‌حلی است که از طریق آن بتواند کمک‌های انساندوستانه را به مردم غزه برساند، اما دیگر خبری از چمدان‌های دلار نیست.
او گفت: «[روش ارسال پول با استفاده از] چمدان‌های دلار چیزی است که به ما به ارث رسیده اما این موضوع دیگر ادامه نخواهد داشت.»
موضوع کمک‌های مالی برای بازسازی نوار غزه یکی از موضوعات گفتگوهای بین‌المللی بود اما تل‌آویو حاضر نشد پرداخت پول به این طریق را بپذیرد، تا مانع رسیدن این پول‌ها به حماس و جهاد اسلامی شود. پیش از آن در جنگ 11 روزه‌ای که میان اسرائیل و نوار غزه درگرفت، صدها تن از دو طرف کشته شدند. این جنگ با میانجی‌گری‌های بین‌المللی و به ویژه نقش پررنگ مصر متوقف شد.
اسرائیل روز گذشته هم اهداف نظامی در نوار غزه را بمباران کرد. پیش از آن بالن‌های آتش‌زایی که از سوی غزه به سمت اسرائیل روانه شده بودند، موجب وقوع آتش‌سوزی‌هایی در خاک این کشور شده بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید