ویدیو؛ 4 کشته و چندین زخمی در حمله داعش به ماهیگیران دریاچه حدیثه غرب عراق

اعضای داعش از 5 محور به چادرهای ماهیگیران در ساحل دریاچه حدیثه حمله کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرنگار العربیه در عراق گزارش داد در ساعات اولیه بامداد شنبه در حمله عناصری از گروه «داعش» به ماهیگیران در نزدیکی دریاچه حدیثه در استان الانبار ، غرب عراق، ۴ نفر کشته و چندین نفر زخمی شدند.

بنا به این گزارش، اعضای داعش از 5 محور به چادرهای ماهیگیران در ساحل دریاچه حدیثه حمله کرده و پس از تیراندازی به سمت آنان پا به فرار گذاشتند.

Advertisement

فرماندهی نیروهای امنیتی و عملیاتی عراق از آغاز عملیات جستجو و تعقیب افراد داعش پس از حمله به ماهیگیران از منطقه السکران به مناطق بیابانی فرار کردند خبر داد.

از سوی دیگر و در راستای حملات مکرر به تاسیسات برق عراق، بامداد شنبه، دو خط انتقال برق در نزدیکی موصل و کرکوک در شمال عراق هدف قرار گرفت.

فرماندهی عملیات مشترک عراق، روز جمعه از آغاز اقداماتی ویژه برای مقابله با موج هدف قرار دادن تاسیسات برق خبر داد.

سرلشکر تحسین الخفاجی سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک گفت که نیروهای امنیتی با به کار گیری پهپادها، امکانات نیروی هوایی و هواپیماهای ارتش عراق پس از شناسایی عاملان حمله به تاسیسات و مناطقی که هدف قرار گرفتند اقدامات خود را آغاز خواهند کرد.

الخفاجی از شهروندان خواست با ارائه هرگونه اطلاعات موجود درباره باندهای تروریستی برای شناسایی عاملان حملات به تاسیسات برق، با نیروهای امنیتی همکاری کنند.

گفتنی است در پی حملات مکرر اخیر به تاسیسات برق در مناطق مختلف عراق توسط گروه‌های تروریستی، مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق، در اقدامی فوری مدیرکل برق در منطقه فرات مرکزی را برکنار کرد و دستور اجری تحقیقات از مسئولان دیگری را به دلیل سهل انگاری پس از قطع مکرر برق، صادر کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید