آمریکا: صبر ما در رابطه با حملات حوثی‌ها رو‌ به پایان است

حوثی‌ها با پهپادها و موشک‌های ایرانی مناطق مسکونی را مورد هدف قرار می‌دهند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه آمریکا ضمن اشاره به این که صبر این کشور در رابطه با حملات متوالی شبه‌نظامیان حوثی تمام شده است، تاکید کرد که هجوم حوثی‌ها به مارب شرایط انسانی را در یمن بدتر کرده است.

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، شامگاه پنج‌شنبه 11 تیر اعلام کرد: «ایالات متحده به‌شدت حمله موشکی 29 ژوئن حوثی‌ها به یک منطقه مسکونی در مارب که به کشته شدن یک کودک انجامید را محکوم می‌کند.»

پرایس با تاکید بر این که یمن هم‌اکنون شاهد وخیم‌ترین بحران انسانی در جهان است، افزود: «به نظر ما حمله حوثی‌ها به مارب وضعیت انسانی وخیم مردم یمن را بحرانی‌تر می‌کند.»

وزارت خارجه آمریکا چهارشنبه از شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران خواسته بود که با پذیرش آتش‌بس، برای حل بحران یمن به گفت‌وگوهای سیاسی تن بدهند.

اجرای توافق ریاض

از سوی دیگر، پادشاهی سعودی در جریان نشست حکومت قانونی یمن و شورای انتقالی یمن جنوبی، خواستار پایبندی و اجرای «توافق ریاض» میان طرفین شد.

خبرگزاری رسمی سعودی «واس»، گزارش داده است که در راستای ایجاد امنیت و ثبات، طرفین یمنی توافق ریاض درباره کاهش هر گونه تنش میان خود موافقت کردند.

این گزارش می‌افزاید: «افزایش تنش سیاسی و رسانه‌ای و همچنین برخی تصمیمات نظامی از سوی شورای انتقالی یمن جنوبی خلاف توافق ریاض بوده و کمکی به حل بحران یمن نمی‌کند.»

انهدام یک پهپاد حوثی در مسیر «خمیس مشیط»

نیروهای ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن، صبح جمعه 11 تیر، موفق به انهدام‌ یک پهپاد حوثی در مسیر «خمیس مشیط» شدند.

ائتلاف در بیانیه‌ای تاکید کرد که حوثی‌ها همچنان شهروندان عادی را مورد هدف قرار می‌دهند.

در ادامه این بیانیه آمده که «نیروهای ائتلاف برای حمایت شهروندان یمنی و مقابله با تهدیدهای موشکی و پهپادی حوثی‌ها تمام اقدامات پیشگیرانه لازم را انجام خواهد داد.»

ائتلاف همچنین چهارشنبه از رهگیری و انهدام یک پهپاد انتحاری حوثی در جنوب سعودی خبر داده بود.

ائتلاف عربی، دوشنبه نیز اعلام کرده بود سامانه‌های هوایی سعودی طی 48 ساعت گذشته، شش پهپاد و چهار موشک بالستیک شبه‌نظامیان حوثی که به‌سوی مناطق غیرنظامی جنوب این کشور شلیک شده بودند را رهگیری و منهدم کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید