ضرب و شتم نماینده زن لیبرال پارلمان تونس توسط نمایندگان اخوان المسلمین

رفتار اسلامگرایان با محکومیت گسترده داخلی و خارجی مواجه شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

دولت تونس حمله نمایندگان اخوان المسلمین به عبیر موسی، نماینده لیبرال و رهبر حزب «الدستوری الحر» در پارلمان این کشور را محكوم كرد.

دولت تونس در بیانیه‌ای، با تاکید بر اینکه خشونت کلامی و یا فیزیکی با هر بهانه‌ و از هیچ فردی قابل قبول نیست، خواستار دوری از این اقدامات و رفتارهای ناشایست برخی نمایندگان در پارلمان شد.

Advertisement

عبیر موسی، تاکنون دو بار مورد حمله فیزیکی اسلامگرایان وابسته به اخوان المسلمین در پارلمان تونس قرار گرفته است.

این نماینده زن لیبرال که خواستار حاکمیت دولت مدنی، جدایی دین از سیاست و مخالف سرسخت اسلامگرایی است، شامگاه چهارشنبه 30 ژوئن، در جلسه عمومی پارلمان توسط سیف الدین مخلوف، دیگر نماینده پارلمان مورد ضرب و شتم، تهدید و توهین قرار گرفت.

او روز چهارشنبه صبح نیز از سوی نماینده دیگری به نام صبحی صماره، مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

تصاویر ویدئویی که از صحنه هجوم نماینده اخوان المسلمین به عبیر موسی منتشر شد، نشان می‌دهد که او پس از اینکه مورد حمله قرار گرفت، به‌شدت گریه می‌کرد.

عبیر موسی، نمایندگانی که به او حمله کرده بودند را «همکاران جنایت‌کار» توصیف کرد.

او پس از این حادثه در مصاحبه با «العربیه» گفت: «رشید الغنوشی، رئیس پارلمان و رهبر حزب اخوان المسلمین «النهضه»، افرادی را برای ممانعت از ورود من به پارلمان تونس بسیج کرده بود».

عبیر موسی با توصیف رشید الغنوشی به «سر افعی» گفت که او تلاش کرد مانع ورود من به پارلمان شود. هرچند خشونت‌طلبی نمایندگان این پارلمان، چیز عجیبی نیست.

عبیر موسی با تاکید بر اینکه «همه این بازی‌ها زیر سر الغنوشی است» گفت به‌رغم این حملات تصمیم دارد به کار و فعالیت خود در پارلمان ادامه دهد.

او همچنین دادگستری تونس را به بی‌کفایتی متهم کرد و گفت که دادگستری در مورد این حادثه کاری نمی‌کند.

عبیر موسی افزود: «تونس رسماً به یک کشور حامی تروریسم و ​​خشونت تبدیل شده است».

او اظهار داشت، رشید الغنوشی از شرایط اپیدمی کرونا سوءاستفاده می‌کند زیرا می‌داند، شرایطی که این بیماری همه‌گیر در تونس بوجود آورده بسیار دشوار است و مانع از حضور مردم به خیابان‌ها برای اعتراض شده است.

گفتنی است که هجوم روز چهارشنبه نمایندگان به عبیر موسی باعث هرج و مرج و تعطیلی جلسه پارلمان تونس برای دومین روز متوالی شد.

جلسه عمومی پارلمان تونس تاکنون دو بار به‌دلیل تحصن نمایندگان حزب «الدستوری الحر»، که خواستار لغو توافق‌نامه تاسیس صندوق توسعه قطر در تونس هستند، تعطیل شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم