ارتش ملی یمن از رهگیری و انهدام دو پهپاد حوثی در مارب خبر داد

آمریکا: حوثی‌ها باید وارد گفت‌وگوهای سیاسی شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش ملی یمن، شامگاه چهارشنبه 30 ژوئن اعلام کرد، دو فروند پهپاد انفجاری شبه‌نظامیان حوثی که به سوی منطقه «صراویح» در غرب استان مارب شلیک شده بود، را رهگیری و منهدم کرد.

ارتش ملی یمن در بیانیه‌ای اعلام کرد، که این پهپادها به سکوی مناطق مسکونی شلیک شده بود.

در این بیانیه آمده است: شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی مورد حمایت ایران همچنان به پرتاب پهپادهای انفجاری به سوی مناطق مسکونی ادامه می‌دهند و پهپادهای ساخت ایران که غیر نظامیان و محله‌های مسکونی شهر مارب را هدف قرار می‌دهد تاکنون به کشته شدن صدها غیرنظامی از جمله کودکان و زنان منجر شده است».

طبق آمار رسمی منابع نظامی یمنی، تنها در ماه ژوئن دست‌کم 74 غیر نظامی در شهر مارب توسط موشک‌ها و پهپادهای حوثی کشته شدند.

حوثی‌ها باید وارد گفت‌وگوهای سیاسی شوند

وزارت امور خارجه آمریكا، شامگاه چهارشنبه 30 ژوئن، در بیانیه‌ای اعلام كرد، شبه‌نظامیان حوثی باید آتش‌بس را بپذیرند و برای حل بحران یمن گفت‌وگوهای سیاسی را آغاز کنند.

بنا بر این بیانیه، حملات شبه‌نظامیان حوثی به مارب، بحران انسانی در این کشور را تشدید کرده است.

این بیانیه در واکنش به حمله موشکی روز سه‌شنبه شبه‌نظامیان حوثی به مارب صادر شد که در آن 3 غیرنظامی از جمله یک کودک کشته و بیش از 15 نفر زخمی شدند.

گفتنی است که از چند هفته پیش، تلاش‌هایی برای برقراری آتش‌بس در یمن با میانجگیری عمانی‌ها و نظارت سازمان ملل متحد آغاز شده است، اما شبه‌نظامیان حوثی با ادامه حملات خود به مارب، تلاش‌های بین المللی برای رسیدن به صلح را تضعیف می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید