سعودی یک داعشی متهم به قتل یک مامور دولتی را اعدام کرد

دادگاه این فرد را به محاربه و افساد فی الارض متهم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت کشور سعودی روز چهارشنبه 30 ژوئن، در بیانیه‌ای از اجرای حکم اعدام یک «تروریست داعشی» که در شهر تبوک، یک مامور دولتی را به قتل رسانده بود، خبر داد.
بر اساس بیانیه وزارت کشور سعودی، «هايل بن زعل العطوی»، عضو «گروه تروریستی داعش» که «عبدالله بن ناصر الرشیدی»، یکی از ماموران وزارت کشور سعودی را به قتل رسانده بود، به جرم «محاربه» به اعدام محکوم و حکم اعدام او امروز صبح در تبوک اجرا شد.
در این بیانیه آمده متهم از اندیشه تکفیری داعش که مغایر قرآن، سنت و اجماع علماء امت اسلامی است، الهام گرفته و ریختن خون همه مسئولان، نیروهای نظامی، امنیتی و پلیس سعودی را مباح می‌دانست. این فرد همچنین استعمال مواد مخدر و داشتن اسلحه و مهمات برای برهم زدن امنیت داخلی را برای خود مجاز می‌دانست.
پرونده این فرد پس از دستگیری توسط نهادهای امنیتی سعودی، به دادگاه ویژه کیفری ارجاع داده شد. دادگاه پس از اثبات قاتل و مجرم بودن «هایل بن زعل العطوی»، او را اتهام «محاربه و افساد فی الارض» محکو م به اعدام کرده و حکم را صبح چهارشنبه 30 ژوئن 2021 در شهر تبوک اجرا کرد.

وزارت کشور سعودی تاکید کرد که تمام تلاش خود را برای برقراری امنیت و تحقق عدالت بکار خواهد گرفت و نیروهای امنیتی با هر کس که بخواهد به عناوین مختلف به امنیت و ثبات آسیب برساند و آرامش شهروندان و ساکنان این کشور را تهدید کند، به شدت برخورد خواهند کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم