سعودی: راهکار سیاسی تنها راه برای حل بحران سوریه است

تاكيد رياض بر ضرورت توافق بین‌المللی برای رساندن کمک‌های زمینی به سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

شاهزاده فیصل بن فرحان بن عبدالله، وزیر خارجه پادشاهی عربی سعودی، با تاکید بر اهمیت اجماع بین‌المللی برای جلوگیری از رنج بیشتر مردم سوریه گفت، راهکار سیاسی تنها راه برای حل بحران سوریه است.

به گزارش خبرگزاری «واس»، روز دوشنبه 28 ژوئن، شاهزاده فیصل بن فرحان، طی سخنانی در جلسه وزیران خارجه کشورهای عضو ائتلاف بین المللی برای مبارزه با تروریسم در رم پایتخت ایتالیا گفت:«طبق قطعنامه 2254 سازمان ملل و دیگر قطعنامه‌های بین‌المللی، راهکار سیاسی تنها راه حل بحران سوریه است».

وزیر خارجه پادشاهی سعودی بر اهمیت اجماع بین‌المللی برای پایان دادن به بیش از ده سال رنج غیر اخلاقی و غیر انسانی مردم سوریه و دستیابی به راه حلی برای بحران گذرگاه‌های مرزی، جهت اطمینان از رسیدن کمک‌های بین‌المللی به کسانی که مستحق آن هستند، تأکید کرد.

او همچنین خواستار سیاسی نکردن مسائل بشردوستانه در سوریه و عدم اهمال در تامین نیازهای ضروری مردم سوریه شد.

بن فیصل اظهار داشت: «فقدان اراده بین‌المللی موثر برای حل بحران سوریه به ایجاد فرصت برای برخی از طرف‌ها برای اجرای پروژه‌های توسعه طلبانه، فرقه‌ای و جمعیتی خود با هدف تغییر هویت سوریه کمک کرده و منجر به طولانی‌شدن بحران این کشور شده است».

او در پایان سخنان خود، بر اهمیت متحد كردن تلاش‌ها برای از سرگیری روند مذاكره، حمایت از تلاش‌های سازمان ملل و پشتیبانی از گیر پدرسون، فرستاده ویژه دبیر كل سازمان ملل در سوریه، تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم