رهبران حشد الشعبی كشته‌شدگان حمله هوایی آمریکا را تشییع کردند

دیدبان حقوق بشر سوریه: شمار کشته‌شدگان حمله هوایی آمریکا به 9 نفر رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

رهبران ارشد حشد الشعبی عراق به همراه صدها تن از اعضا و طرفداران این گروه شبه‌نظامی، روز سه شنبه 29 ژوئن، در مراسم تشییع کشته‌شدگان حملات روزهای گذشته آمریکا شرکت کردند. این مراسم به صورت نمادین در مرکز بغداد برگزار شد.

در حمله هوایی روز یکشنبه آمریکا به مواضع حشد الشعبی وابسته به ایران در مرز سوریه و عراق دست‌کم 9 تن کشته شدند.
تشییع کنندگان با سردادن شعارهایی علیه آمریکا در نزدیکی میدان التحریر در منطقه جادریه بغداد و در نزدیکی دروازه منطقه سبز تجمع کردند.

شرکت رهبران ارشد حشدالشعبی در تشییع

در مراسم تشییع فالح الفیاض، رئیس حشد الشعبی، هادی العامری، رهبر سازمان «بدر» و قاسم الاعرجی، مشاور امنیت ملی عراق شرکت کردند. برخی شرکت‌کنندگان نیز تصاویری از ابومهدی المهندس و قاسم سلیمانی در دست داشتند.
در همین حال ديدبان حقوق بشر سوريه روز سه شنبه اعلام کرد، شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران پس از حملات هوایی نیروهای آمریکایی، باردیگر نیروهای خود را در المیادین و البوکمال در شرق سوریه مستقر‌ کردند و این شبه‌نظامیان به حالت آماده‌باش کامل درآمدند.
دیدبان حقوق بشر سوریه همچنین اعلام کرد که شمار کشته‌شدگان شبه‌نظامیان حشدالشعبی در حملات جنگنده‌های آمریکایی در دو سوی مرز عراق و سوریه که بامداد یکشنبه صورت گرفت، به 9 نفر افزایش یافت.


در پی این حملات، شبه‌نظامیان نیز میدان نفتی العمر که محل حضور نیروهای ائتلاف است را هدف قرار دادند. رسانه‌های سوریه روز دوشنبه گزارش دادند که نیروهای آمریکایی در واکنش به حمله شبه نظامیان به میدان نفتی العمر، مواضع سپاه پاسداران و شبه‌نظامیان وابسته به ایران در المیادین را بمباران کردند. براساس گزارش‌های اولیه این حملات با پهپاد صورت گرفت
به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه این حمله خسارات مالی در پی داشت و تعدادی از خودروهای موجود در پایگاه محل حضور نیروهای آمریکایی دچار حریق شدند. بر اساس این گزارش شبه‌نظامیان ایرانی حاضر در منطقه غرب فرات، از پایگاه‌های خود به این پایگاه آمریکایی حمله کردند. این حمله ساعاتی پس از حمله نیروهای آمریکایی به مواضع شبه‌نظامیان وابسته به ایران در مرز سوریه و عراق صورت گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم