رهگیری و انهدام 10 پهپاد و موشک حوثی توسط سامانه‌های دفاعی سعودی

ائتلاف عربی: همه حملات پهپادی و موشکی حوثی‌ها‌ طی 48 ساعت خنثی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی یمن، اعلام کرد، سامانه‌های هوایی سعودی طی 48 ساعت گذشته، شش پهپاد و چهار موشک بالستیک شبه‌نظامیان حوثی که به‌سوی مناطق غیرنظامی جنوب این کشور شلیک شده بودند را رهگیری و منهدم کردند.

ائتلاف، روز دوشنبه 28 ژوئن، در بیانیه‌ای گفت، شبه‌ظامیان حوثی مورد حمایت ایران به‌ تلاش خود برای هدف قرار دادن غیرنظامیان در مناطق مسکونی ادامه می‌دهند.

Advertisement

ائتلاف تاکید کرد، همه اقدامات عملیاتی را برای محافظت از غیرنظامیان و مقابله با تهدیدات شبه‌نظامیان حوثی انجام خواهد داد.

سخنگوی ائتلاف عربی با تاکید بر کارآیی سامانه هوایی سعودی گفت تاکنون تمام تلاش‌های خصمانه شبه‌نظامیان تروریست حوثی برای هدف قرار دادن مناطق مسکونی در سعودی را خنثی کرده و همه پهپادها و موشک‌های شلیک شده آنها را در هوا رهگیری و منهدم کرده است.

روز یکشنبه نیز سامانه‌های سعودی 2 پهپاد را بر فراز آسمان این کشور در منطقه خمیس مشیط، رهگیری و منهدم کردند. همچنین روز شنبه، 3 پهپاد انفجاری و یک موشک بالستیک که از سوی حوثی‌ها به سمت منطقه جنوبی سعودی شلیک شده بود را رهگیری و منهدم کردند.

حوثی‌ها روز جمعه نیز یک موشک و دو پهپاد انفجاری را به سوی سعودی شلیک کردند که هر سه رهگیری و منهدم شدند.

سرتیپ ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن، چند روز پیش در مصاحبه‌ای با «العربیه»، تاکید کرد که شبه‌نظامیان حوثی برای جبران شکست‌های خود در جبهه‌های نبرد با نیروهای ارتش ملی یمن، مناطق مسکونی را با موشک و پهپاد هدف قرار می‌دهند.

المالکی با تاکید بر اینکه شبه‌نظامیان با تبلیغات دروغ از پیروزی‌ خود سخن می‌گویند، اظهار داشت:«هدف این گروه از این نوع تبلیغات بالا بردن روحیه نیروهای شکست خورده خود است».

شبه‌نظامیان حوثی‌ یمن در سال 2015 با حمله نظامی، مناطق وسیعی از این کشور به‌ویژه صنعا و بندر الحدیده را به کنترل خود درآوردند. دولت قانونی یمن به ریاست عبدربه منصور هادی پس از اشغال صنعا در شهر عدن، جنوب این کشور، مستقر شد و در مارس 2015 با حمایت نیروهای ائتلاف عربی به رهبری سعودی وارد جنگ با حوثی‌ها شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم