.
.
.

سعودی از رهگیری و انهدام سه پهپاد حوثی خبر داد

ائتلاف عربی: حوثی‌ها برای جبران شکست خود در جبهه‌ها مناطق مسکونی را هدف قرار می‌دهند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پادشاهی عربی سعودی، روز شنبه 26 ژوئن، اعلام کرد، پدافند این کشور یک موشک بالستیک و سه پهپاد انفجاری شبه‌نظامیان حوثی که به سوی منطقه «خمیس مشیط» شلیک شده بود را رهگیری و منهدم کرد.

ائتلاف عربی در بیانیه‌ای تاکید کرد، شبه‌ظامیان حوثی مورد حمایت ایران به‌عمد مناطق مسکونی و غیر نظامی را هدف قرار می‌دهند.

در این بیانیه همچنین تاکید شده که نیروهای ائتلاف عربی برای محافظت از غیر نظامیان و مقابله با هرگونه تهدید حوثی، اقدامات عملیاتی را انجام خواهند داد.

روز جمعه نیز ائتلاف عربی از رهگیری و انهدام یک پهپاد بر فراز آسمان خمیس مشیط در جنوب سعودی خبر داد.

سرتیپ ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن، چند روز پیش در مصاحبه‌ای با «العربیه»، تاکید کرد که شبه‌نظامیان حوثی برای جبران شکست‌های خود در جبهه‌های نبرد با نیروهای ارتش ملی یمن، مناطق مسکونی را با موشک و پهپاد هدف قرار می‌دهند.

المالکی با تاکید بر اینکه شبه‌نظامیان با تبلیغات دروغ از پیروزی‌ خود سخن می‌گویند، اظهار داشت:«هدف این گروه از این نوع تبلیغات بالا بردن روحیه نیروهای شکست خورده خود است».

شبه‌نظامیان حوثی‌ یمن در سال 2015 با حمله نظامی، مناطق وسیعی از این کشور به‌ویژه صنعا و بندر الحدیده را به کنترل خود درآوردند. دولت قانونی یمن به ریاست عبدربه منصور هادی پس از اشغال صنعا در شهر عدن، جنوب این کشور، مستقر شد و در مارس 2015 با حمایت نیروهای ائتلاف عربی به رهبری سعودی وارد جنگ با حوثی‌ها شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم