بازگشت ماسک‌ها در اسرائیل در پی شیوع موج جدید کرونا

مقامات بهداشتی اسرائیل: جای نگرانی نیست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت بهداشت اسرائیل، از اجباری شدن مجدد استفاده از ماسک در فضاهای بسته، از امروز خبر داد.

به گزارش روزنامه «جروزالم پست»، جمعه 25 ژوئن، «به‌دلیل ثبت 227 بیمار کرونایی طی روز پنج‌شنبه در اسرائیل که بالاترین رقم طی دوماه گذشته بوده است، وزارت بهداشت کشور دستور مستقیمی برای اجباری بودن استفاده از ماسک در محیط‌های بسته و محیط‌های باز پرتراکم صادر کرد.»

به گفته این روزنامه، وزارت بهداشت اسرائیل، همچنان بر این نکته اصرار دارد که این موج جدید شیوع کرونا دور از انتظار نبوده است.

مقامات بهداشتی این کشور می‌گویند واکسن مصرف‌شده در اسرائیل، در مقابل نوع جدید بیماری کرونا مقاوم است و کشور با یک بحران تازه سلامت مواجه نیست.

این در حالی است که زندگی در این کشور در پی واکسیناسیون درصد بالایی از جمعیت به وضع عادی بازگشته بود و اجبار استفاده از ماسک از ماه گذشته برداشته شد.

طی هفته‌های اخیر در برخی کشورهای اروپایی نیز ضرورت استفاده از ماسک لغو شد؛ از جمله در کشور فرانسه از 17 ژوئن، استفاده از ماسک در فضای باز، آزاد شد و چند روز پس از آن محدودیت‌های رفت و آمد شبانه، لغو شد.

دانمارک نیز حدود دو هفته پیش ماسک زدن در محیط‌های بیرونی به غیر از وسایل نقلیه عمومی را اختیاری اعلام کرد.

چند کشور اروپایی از جمله آلمان و اسپانیا نیز در پی واکسیناسیون عمومی و کاهش ابتلا و مرگ و میر ناشی از کرونا اعلام کردند که به کاهش محدودیت‌ها اقدام خواهند کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم