.
.
.

آمریکا: حوثی‌ها به جای کمک به روند صلح به دنبال جنگ هستند

تمامی تلاش‌ها برای ایجاد آتش بس در یمن به دلیل عدم همکاری حوثی‌ها و ادامه حملات نظامی آنان، بی‌نتیجه مانده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت خارجه آمریکا روز جمعه 25 ژوئن 2021، بار دیگر تأکید کرد که تنها دولت قانونی یمن به ریاست‌جمهوری عبدربه منصور هادی را به رسمیت می‌شناسد.
یک مقام بلندپایه وزارت خارجه آمریکا در گفت‌گو با «العربیه» درباره حملات نظامی حوثی‌ها به چندین نقطه در یمن از جمله استان مأرب گفت که این شبه‌نظامیان به جای تلاش برای ایجاد صلح، بیشتر بر ادامه جنگ تمرکز کرده‌اند.
این مسئول آمریکایی برخی گزارش‌های رسانه‌ای منسوب به تیم لیندرکینگ فرستاده ویژه آمریکا در امور یمن را نادرست خواند و افزود:«حوثی‌ها بخشی از ملت و سرزمین یمن را تحت سیطره خود گرفتند و ضرورت دارد با آنها تعامل داشته باشیم».

این مقام وزارت خارجه آمریکا اظهار امیدواری کرد که حوثی‌ها از طرح صلح و انتقال سیاسی در یمن که توسط سازمان ملل و با کوشش‌های دیگر کشورها هدایت می‌شود پشتیبانی کنند.

گفتنی است تیم لیندرکینگ فرستاده ویژه آمریکا به یمن، روز پنج‌شنبه در کنفرانس آنلاین «شورای ملی روابط آمریکایی – عربی» تأکید کرد که گزینه آتش بس، تنها راه حل بحران انسانی در یمن است.

شبه‌نظامیان حوثی در مارب - عکس فرانس برس
شبه‌نظامیان حوثی در مارب - عکس فرانس برس


لیندرکینگ با اشاره به اینکه ادامه حملات نظامی حوثی‌ها به استان مأرب (شمال شرقی یمن) بر راه حل سیاسی و رسیدن به توافق صلح تأثیر منفی می‌گذارد، از جامعه جهانی خواست تا فشارها را بر حوثی‌ها دو چندان کنند تا حملاتشان را متوقف کنند.
او همچنین از کشورهای جهان خواست که قبل از اینکه به زودی برنامه کمک‌های انسانی به یمن تعطیل شود، سهم خود را از این کمک‌ها افزایش دهند.»
شایان ذکر است که استان مأرب از فوریه گذشته، و به رغم درخواست‌های مکرر جامعه جهانی برای توقف درگیری‌های نظامی، شاهد حملات مستمر حوثی‌ها بوده است. بیم آن می‌رود که این حملات، یک میلیون نفر را آواره کند.
همچینن تمامی تلاش‌هایی که با میانجیگیری عمان و نظارت سازمان ملل و کشورهای منطقه برای ایجاد آتش بس در یمن انجام شده است، به دلیل عدم همکاری حوثی‌ها و ادامه حملات نظامی آنان، بی‌نتیجه مانده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم