اسرائیل: با حماس براساس کنش‌هایش رفتار خواهیم کرد

نفتالی بنت:«حماس بر علیه ملت اسرائیل و مردم غزه، جنایت جنگی مرتکب شد»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل روز پنج‌شنبه 24 ژوئن 2021 گفت که کنش‌های حماس تعیین خواهد کرد که اسرائیل چگونه با این جنبش رفتار کند.

او حماس را متهم کرد که علیه ملت اسرائیل و مردم غزه، مرتکب جنایت جنگی شده و هشدار داد «از این بعد واکنش ما به غزه متفاوت خواهد بود».

«تهدید موشکی را نمی‌پذیریم»
نفتالی بنت چند روز پیش هم حماس را تهدید کرد که «صبر اسرائیل تمام شده است و تل‌آویو تهدید موشکی را به هیچ‌ وجه برنمی‌تابد».
او در نخستین جلسه امنیتی دولت خود گفت که «با کنش‌های خشونت‌‌آمیز و پرتاب موشک مسامحه نخواهیم کرد و با گروه‌های تروریستی خارج از قانون معامله نکرده و آنها را به رسمیت نمی‌شناسیم».
رهبر حزب دینی تندرو «یمینا» از 13 ژوئن گذشته، بعد از اینکه ائتلاف آنها از حزب رقیب در انتخابات پیشی گرفت، به مقام نخست‌وزیری اسرائیل رسید.
تشکیل دولت جدید اسرائیل با تلاش‌های میانجی‌گری مصر همزمان شده که ماه گذشته بعد از 11 روز جنگ خونین میان ارتش اسرائیل و نوار غزه، وارد میدان گردیده و همچنان ادامه دارد.مصر تلاش می‌کند که آتش بس میان دو طرف را تثبیت کرده و راهی برای تبادل اسرا و بازسازی ویرانی‌های جنگ بیابد.
در این میان، حماس از جنگ قبلی غزه در سال 2014 دو سرباز اسرائیلی را در چنگ خود نگه داشته که هنوز زنده یا مرده بودنشان معلوم نیست. علاوه بر آن، تعدادی از شهروندان اسرائیلی که در شرایط نامعلومی وارد غزه شده‌ بودند، اکنون به عنوان اسیر در دست حماس قرار دارند.
گفتنی است که جنگ ماه گذشته غزه میان ارتش اسرائیل و دو گروه فلسطینی حماس و جهاد اسلامی 240 کشته در میان فلسطینی‌ها به جا گذاشته است، و در مقابل، بر اثر پرتاب موشک‌های حماس نیز، 12 اسرائیلی کشته شدند.


بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید