ارتش اسرائیل: همکاری ‌بی‌سابقه‌ای با آمریکا در قبال ایران داریم

کوخاوی «چند روش برای جلوگیری از دستیابی ایران به توانایی‌های هسته‌ای نظامی» به مقامات آمریکا ارائه داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ژنرال آویو کوخاوی، رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل، در پی دیدار با فرماندهان نظامی ارشد ایالات متحده از همکاری «بی‌سابقه» تل‌آویو با واشینگتن در قبال ایران خبر داد.

رئیس ستاد ارتش اسرائیل، روز چهارشنبه 24 ژوئن، در بیانیه‌ای گفت: «همکاری عملیاتی تل‌آویو و واشینگتن علیه ایران یک همکاری بی‌سابقه و استثنائی است که از نظر کیفیت به بالاترین سطح رسیده است.»

او افزود: «هدف مشترک و اصلی اقدام برای دو ارتش، خنثی‌سازی تجاوزهای ایران است.»

آویو کوخاوی، بارها رژیم ایران را به تلاش برای دستیابی به سلاح هسته‌ای متهم کرده است.

اسرائیل که تنها قدرت هسته‌ای در خاورمیانه است، با توافق هسته‌ای سال 2015 ایران و قدرت های بزرگ به‌شدت مخالف است. تل‌آویو معتقد است كه این توافق، تهران را قادر می‌سازد که به سلاح هسته‌ای دست یابد و موجودیت اسرائیل را به خطر بیاندازد.

همکاری استثنائی

کوخاوی که از یکشنبه گذشته در آمریکا به‌سر می‌برد در مقر ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا «سنتکام»، واقع در فلوریدا، با ژنرال فرانک مک‌کنزی، فرمانده این ستاد درباره موضوعاتی از جمله برنامه هسته‌ای ایران، جنگ اخیر اسرائیل و حماس در غزه، درگیری‌های سوریه و همکاری دو کشور گفت‌وگو کرده است.

در بیانیه ارتش اسرائیل آمده است: «هدف مشترک و اصلی دو ارتش آمریکا و اسرائیل، رژیم ایران است که در تلاش است تا با تشکیل گروه‌های شبه‌نظامی تروریستی، آنها را در بسیاری از کشورهای خاورمیانه مستقر کند».

کوخاوی در سفر خود به آمریکا با جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی ایالات متحده، دیدار و درباره نفوذ ایران در خاورمیانه و ضعف‌های‌ موجود در توافق هسته‌ای فعلی گفت‌وگو کرد.

بر اساس بیانیه ارتش اسرائیل، کوخاوی همچنین «چند روش برای جلوگیری از دستیابی ایران به توانایی‌های هسته‌ای نظامی» به مقامات آمریکا ارائه داد.

رئیس ستاد ارتش اسرائیل، قرار است، روز جمعه پس از بازدید از ایالات متحده که چند روز به طول انجامید، به تل‌آویو بازگردد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید