آمریکا وب‌سایت خبرگزاری «فرات‌نیوز» وابسته به عمار حکیم را مسدود کرد

واشینگتن خبرگزاری‌ «المسیره» وابسته به شبه‌نظامیان حوثی‌ را توقیف کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

رسانه‌های عراقی، روز چهارشنبه 23 ژوئن، خبر دادند كه دولت آمریكا خبرگزاری «فرات نیوز»، متعلق به عمار الحکیم، رهبر «جریان حکمت» را مسدود كرده است.

آمریکا همچنین وب‌سایت کانال تلویزیونی «آسیا» وابسته به آراس حبیب، یکی از سیاستمداران عراقی که نام او در فهرست تحریم‌های آمریکا گنجانده شده است را مسدود کرد.

Advertisement

وب‌سایت تلویزیون «کربلا» وابسته به یکی از موسسه‌های مذهبی در جنوب عراق هم مسدود شده است.

یک مقام ارشد در امنیت ملی آمریکا به «سی.ان.ان» تأکید کرد که دولت ایالات متحده، وب‌سایتهای مرتبط با ایران را برای مقابله با نشر «اطلاعات و اخبار گمراه کننده» مسدود کرده است.

ایالات متحده، روز سه‌شنبه اعلام کرد، دامنه وب‌سایت‌های دو شبکه تلویزیونی حکومتی ایران، «العالم» و «پرس تی وی»، و چندین تلویزیون وابسته به حکومت ایران را توقیف کرد.

خبرگزاری‌های ایران نیز خبر بسته شدن چندین وب‌سایت رسانه‌ای این کشور و وب‌سایت‌های متعلق به گروه‌های وابسته به ایران مانند «المسیره» حوثی‌های یمن توسط وزارت دادگستری آمریکا را تایید کردند.

آمریکا همچنین کانال ایرانی «هدهد» و دو کانال «فلسطین الیوم» وابسته به جهاد اسلامی فلسطین و «لوءلوء» وابسته به مخالفان بحرین و همچنین دو کانال تلویزیونی «نباء» و خبرگزاری «یونیوز» لبنانی را نیز مسدود کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم