فرانسه حملات حوثی‌ها به خاک سعودی را محکوم کرد

ائتلاف عربی: حملات عمدی حوثی‌ها به مناطق مسکونی، جنایت جنگی محسوب می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

فرانسه، حملات شبه‌نظامیان حوثی وابسته به سپاه پاسداران ایران، به پادشاهی عربی سعودی را به‌شدت محکوم کرد و از آنها خواست این اعمال مغایر با ثبات منطقه را هر چه سریعتر متوقف کنند.

پاریس روز گذشته 21 ژوئن، همچنین نگرانی خود را از وضعیت نقض حقوق بشر در ایران در سایه پیروزی ابراهیم رئیسی در یک انتخابات مناقشه‌برانگیز، ابراز کرد.

17 حمله پهپادهای انتحاری در ظرف 24 ساعت

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن، روز شنبه گذشته اعلام کرد که شش پهپاد انتحاری شبه‌نظامیان حوثی را نابود کرده است و به این ترتیب، در ظرف 24 ساعت، 17 پهپاد حوثی در مسیر مناطق جنوبی سعودی، در آسمان رهگیری و منهدم شدند.

در این زمینه خبرگزاری رسمی سعودی «واس»، به نقل از ائتلاف گزارش کرد که تمام این پهپادها در آسمان یمن رهگیری و منهدم شدند و بدین‌ترتیب هرگونه حمله حوثی‌ها از این نوع را پیش از اینکه موفق به انجام عملیات خصمانه شوند، در نطفه خفه کردند.

جنایت جنگی

ائتلاف در این زمینه اضافه کرد: «تلاش‌های خصمانه، برنامه‌ریزی شده و عمدی شبه‌نظامیان حوثی برای هدف قرار دادن مناطق مسکونی، جنایت جنگی محسوب می‌شود».

ائتلاف تأکید کرد که نیروهای پدافندی آنها برای حمایت از غیرنظامیان و ساختمان‌های مسکونی مقابل حملات حوثی‌ها، تدابیر دفاعی لازم را اتخاذ کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم