شکست سنگین کودتاگران حوثی‌ در نبردهای غرب استان مارب

حوثی‌ها برای جبران شکست، مناطق مسکونی را با موشک و پهپاد هدف قرار دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ارتش ملی یمن اعلام کرد که در پی افزایش درگیری‌ها طی ساعات گذشته در دو جبهه «الکساره» و «المشجح»، در غرب استان «مارب»، کودتاگران حوثی خسارات جانی و مادی سنگینی متحمل شدند.

ارتش ملی یمن سه‌شنبه 23 ژوئن تاکید کرد در عملیاتی موفقیت آمیز طی یک کمین، در غرب استان مارب، ضربات سنگینی بر شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران وارد کرده است.

یک منبع نظامی یمنی گفت: «نیروهای ارتش این کشور با کشاندن شبه‌نظامیان حوثی به یکی از مناطق مارب آنها را زیر آتش سنگین توپخانه قرار داده و شمار زیادی از نیروهای این گروه تروریستی را کشته و زخمی کردند.»

طبق منابع ارتش ملی یمن صدها تن از شبه نظامیان حوثی نیز از جبهه فرار کردند.

به گفته این منابع، دو تیپ از شبه‌نظامیان حوثی برای کمک به نیروهایشان در مارب اعزام شدند اما آنان نیز در محاصره نیروهای ارتش ملی یمن قرار گرفته و تعداد زیادی از آنها بر اثر آتش سنگین توپخانه کشته شدند.

همزمان جنگنده‌های ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی یمن، مواضع و تحرکات شبه نظامیان حوثی در غرب «صراویح» را هدف قرار داده و خسارات سنگینی بر تجهیزات و افراد آنها وارد کردند.

مرکز رسانه‌ای ارتش ملی یمن، تصاویر ویدیویی بخشی از نبرد میان نیروهای ارتش و شبه نظامیان حوثی در وادی «حلحلان» در غرب مارب را منتشر کرد.

تصاویر ویدیویی، فرار دسته جمعی شبه‌نظامیان حوثی از جبهه مارب را به‌وضوح نشان می‌دهد.حوثی‌ها پس از تحمل شکست‌های پی‌درپی در جبهه‌ مارب و صراویح به پرتاب موشک بالستیک و پهپادهای انفجاری به مناطق مسکونی در شهرهای یمن و سعودی روی آوردند.

به گفته لیزه تیسن، سخنگوی کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در یمن، حوثی‌ها در اوایل ماه جاری با هدف قرار دادن یک ایستگاه سوخت رسانی با موشک بالستیک دست کم 20 غیر نظامی از جمله 6 کودک و زن را به قتل رساندند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم