سفیر بریتانیا در بغداد: حضور نیروی‌ ائتلاف بین‌المللی قانونی است

«شبه‌نظامیان تلاش می‌کنند عراق را به میدان جنگ دیگران تبدیل کنند»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

استیون هیکی، سفیر بریتانیا در عراق، گفت که نیروهای ائتلاف بین‌المللی به دعوت دولت مستقل بغداد و به طور قانونی در این کشور حضور دارند.

هیکی، شامگاه دوشنبه 21 ژوئن، تأکید کرد که نیروهای ائتلاف از نزدیک با نیروهای مسلح عراق همکاری می‌کنند.

او گفت: «حملات شبه‌نظامیان عراقی که مورد حمایت یک کشور خارجی هستند، عراق را به میدان جنگی برای سایر كشورها تبدیل کرده و خطر گسترش درگیری نظامی را فراهم می‌کنند».

اظهارات سفیر بریتانیا پس از تلاش جدید شبه‌نظامیان عراقی مورد حمایت ایران برای هدف قرار دادن پایگاه‌های نظامی عراق که بخشی از نیروهای آمریکایی در آن مستقر هستند، بیان شده است.

منابع «العربیه»، روز یکشنبه، گزارش دادند که پایگاه عین الاسد در غرب استان انبار مورد حمله موشکی شبه‌نظامیان عراقی مورد حمایت ایران قرار گرفت.

طبق گزارش تلویزیون «العربیه»، در حمله روز یکشنبه، حداقل دو موشک کاتیوشا به داخل پایگاه عین الاسد اصابت کرد اما تلفاتی دربر نداشت.

حملات موشکی مکرر

شبه‌نظامیان عراقی مورد حمایت ایران، طی ماههای گذشته چندین بار پایگاه‌های نظامی مشترک آمریکا و عراق را هدف موشک‌های خود قرار داده‌اند.

ارتش عراق در پنجم ژوئن ماه جاری اعلام کرد، پدافند هوایی این کشور دو پهپاد انفجاری را بر فراز پایگاه‌ عین الاسد رهگیری و سرنگون کردند.

در اوایل ماه مارس نیز این پایگاه نظامی شاهد سقوط تقریباً 10 موشک کاتیوشا بود. در آن زمان مقامات وزارت دفاع آمریكا كه خواستند نامشان فاش نشود، به سایت خبری «پولیتیكو» گفتند که تیپهای حزب الله عراق که مورد حمایت مستقیم ایران است، این حملات را انجام داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم