.
.
.

بازداشت چهار نفر از عوامل حمله به پایگاه «عین‌ الاسد»

این دستگیری با پیگیری و دستور مقامات بلندپایه امنیتی عراق صورت گرفته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع «العربیه»، اعلام کردند که چهار نفر از عوامل حمله موشکی به پایگاه هوایی «عین الاسد» در استان الانبار در غرب عراق بازداشت شده‌اند.

یک منبع امنیتی، شامگاه یکشنبه 20 ژوئن، فاش کرد که نیروهای اطلاعاتی عراق، طی یک حمله گسترده شناسائی در استان الانبار در غرب عراق موفق شدند چهار نفر از عوامل حمله موشکی روز گذشته به پایگاه آمریکائی «عین الاسد» را دستگیر کنند. این منبع اضافه کرد که عملیات شناسائی و دستگیری بنا به دستور مقامات بلندپایه امنیتی کشور انجام گرفته بود.

پیشتر منابعی در داخل دولت عراق اعلام کردند که پایگاه نیروهای آمریکائی با یک فروند موشک که در پیرامون این پایگاه فرود آمد، مورد هجوم قرار گرفت. در این راستا، نیروهای امنیتی و اطلاعاتی عراق، منطقه «البغدادی» در استان الانبار که گمان می‌رفت موشک مورد نظر از جهت آن شلیک شده است را کاملا به محاصره خود درآوردند. این نیروها ابتدا سکوی پرتاب موشک را در این منطقه یافتند و سپس دایره جستجوی خود برای یافتن عاملان آن را توسعه دادند.

ساعاتی بعد، نیروهای امنیتی عراق با صدور بیانیه‌ای تأکید کردند که درباره حمله موشکی از جهت منطقه «البغدادی» به‌سوی پایگاه «عین الاسد»، تحقیقاتی را آغاز کردند. بر اساس این بیانیه، موشک پرتاب شده از نوع کاتیوشا است که منفجر نشده و در نتیجه خسارتی به بار نیاورده است.

تکرار حملات موشکی

گفتنی است این چندمین بار است که طی دو ماه گذشته پایگاههای نظامی آمریکا در عراق، هدف موشک‌های شبه‌نظامیان وابسته به ایران قرار می گیرد.
ارتش عراق در پنجم این ماه ژوئن اعلام کرد که پدافند هوایی این کشور دو پهپاد انفجاری را بر فراز پایگاه‌ عین الاسد رهگیری و سرنگون کردند.
در اوایل ماه مارس نیز این پایگاه نظامی شاهد سقوط تقریباً 10 موشک کاتیوشا بود. در آن زمان مقامات وزارت دفاع آمریكا كه خواستند نامشان فاش نشود، به سایت خبری «پولیتیكو» گفتند که تیپهای حزب الله عراق که مورد حمایت مستقیم ایران است، این حملات را انجام داده است. در این راستا، چند سال است که نیروهای عراقی تلاش می‌کنند عاملان این حملات را از اینگونه اعمال باز دارند اما تاکنون موفق نشدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم