.
.
.

ویدیو؛ تلفات سنگین حوثی‌ها در جبهه شمال غربی استان مأرب

جنگنده‌های ائتلاف چندین دستگاه تانک و نفربر «ام بی ام» را منهدم كردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مرکز رسانه‌ای ارتش ملی یمن، روز یکشنبه 20 ژوئن اعلام کرد، نیروهای ارتش این کشور، طی نبردی شدید با شبه‌نظامیان حوثی‌ در جبهه شمال غربی مأرب، تلفات سنگین جانی و مادی بر این شبه‌نظامیان کودتاگر مورد حمایت ایران وارد کردند.

طبق این گزارش، جنگنده‌های ائتلاف عربی با حمله به مواضع شبه‌نظامیان حوثی در جبهه‌های شمال و غرب استان مأرب توانستند ضربات سنگینی را به نیروها و تجهیزات جنگی این گروه تروریستی وارد کنند. به گفته منابع یمنی در حملات هوایی ائتلاف عربی به مواضع حوثی‌ها، شمار زیادی از نیروهای شبه‌نظامی حوثی کشته شدند.

ارتش ملی یمن، دو کاروان نظامی همراه با محموله‌های اسلحه و افراد آموزش دیده که برای حمایت از حوثی‌ها به سوی مأرب در حال حرکت بودند، را با آتش سنگین توپخانه هدف قرار داده و تجهیزات آنها را به طور کامل منهدم و همه افراد همراه این دو کاروان نظامی کشته شدند.

همزمان جنگنده‌های ائتلاف، چندین دستگاه تانک و نفربر «ام بی ام» و سایر تجهیزات جنگی شبه‌نظامیان حوثی را در جبهه مأرب منهدم كردند.

در جبهه‌های «الکساره» و «المشجح»، طی نبردی 5 ساعته، دستکم 19 شبه‌نظامی حوثی بر اثر آتش توپخانه ارتش ملی یمن، کشته و بیش از صدنفر نیز زخمی شدند.

بیانیه ارتش تأکید کرد، شمار زیادی از اجساد حوثی‌ها هنوز در مناطق درگیری به‌صورت پراکنده به‌جا مانده است.

حملات زمینی ارتش ملی یمن با پشتیبانی هوایی نیروهای ائتلاف عربی همراه بود.

مرکز رسانه‌ای ارتش ملی یمن، گوشه‌های از صحنه نبرد در استان مارب را به‌صورت تصاویر ویدیویی منتشر کرده است.

در همین حال، صغیر بن عزیز، رئیس ستاد ارتش یمن و فرمانده عملیات مشترک، روز شنبه، با حضور میدانی در جبهه شمال غربی استان مأرب، اوضاع را از نزدیک بررسی کرد.

بن عزیز، پیروزی ارتش ملی یمن بر حوثی‌های مورد حمایت ایران و شکست سنگین آنها در استان مأرب را به فرماندهان، سربازان ارتش و نیروهای مقاومت مردمی یمن تبریک گفت.

گفتنی است که بیش از یک سال حوثی‌ها به‌طور مرتب برای اشغال مأرب تلاش می‌کنند اما این گروه در تمام حملات خود با مقاومت سر سخت ارتش ملی و نیروهای مردمی مواجه شده و سرانجام با تحمل تلفات سنگین مجبور به عقب نشینی می‌شوند.

رئیس ستاد ارتش ملی یمن تاکید کرد حوثی‌های تروریست تنها با زبان زور و شکست آنها در جبهه‌های جنگ صلح را قبول خواهند کرد.

او از همه کشورهای عربی به‌ویژه سعودی که از دولت قانونی یمن در برابر این گروه تروریستی مورد حمایت ایران حمایت کردند، تشکر و قدردانی کرد.

گفتنی است که شبه‌نظامیان حوثی برای جبران شکست‌های سنگین خود در جبهه مارب اقدام به شلیک چندین پهپهاد انفجاری به سوی مناطق مسکونی سعودی کردند.

ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن شامگاه شنبه با انتشار ویدیوهایی اعلام کرد، شبه‌نظامیان حوثی 17 پهپاد انتحاری بمب‌گذاری شده به سوی مناطق مختلف سعودی شلیک کردند که همه این پهپادها توسط پدافندهای هوایی این کشور رهگیری و منهدم شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم