.
.
.

عراق؛ بازداشت 10 تروریست وابسته به «داعش» در کرکوک

بازداشت‌‌شدگان یکی از هسته‌های تروریستی زیر زمینی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع امنیتی عراق، از بازداشت 10 تروریست وابسته به «داعش» در شهر کرکوک در شمال این کشور خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق «واع»، بعد از ظهر روز شنبه 19 ژوئن، نیروهای اطلاعات و تحقیقات فدرال وابسته به وزارت کشور عراق، توانستند 10 تروریست وابسته به داعش که تحت تعقیب نیروهای امنیتی بودند، را در شهر کرکوک در شمال عراق دستگیر کنند.

طبق گزارش وزارت اطلاعات و تحقیقات فدرال عراق، این افراد طبق ماده 4 مبارزه با تروریسم به‌دلیل وابستگی به باندهای تروریستی به‌ویژه داعش و تشکیل هسته‌های زیر زمینی برای پشتیبانی لجستیکی از عناصر این گروه تروریستی بازداشت شدند.

بر اساس این گزارش، برخی از بازداشت‌شدگان پیشتر از جنگجویان داعش در شاخه این گروه در کرکوک بودند.

در این بیانیه آمده است، بازداشت‌شدگان مراحل اولیه بازجویی را طی کرده و اعترافات آنها ثبت شده و پرونده آنها به دستگاه قضایی تحویل داده شده است تا اقدامات قانونی علیه آنها انجام گیرد.

گروه دولت اسلامی عراق و شام «داعش»، در ژوئن 2014، توانست در شمال عراق پیشروی و شهر موصل را به کنترل خود درآورد. این گروه تندرو، اکثر اماکن دولتی استان نینوا، فرودگاه بین‌المللی موصل و بسیاری از پادگان‌ها و مقرهای دولتی را به تصرف خود در آورد. در پی این حمله اکثر اهالی شمال و شمال غرب عراق آواره شدند. داعش در سال 2017، توسط ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا و ارتش عراق شکست خورد. ابوبکر البغدادی، رهبر این گروه، در تاریخ 27 اکتبر 2019، به‌دست نیروهای آمریکایی در سوریه کشته شد. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا، شامگاه 27 اکتبر خبر کشته شدن رهبر داعش در سوریه را به‌طور رسمی تایید کرد. این گروه اما هنوز هم هوادارانی در عراق و سوریه دارد که به‌صورت مخفیانه دست به عملیات تروریستی می‌زنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم