.
.
.

اسرائیل: انتخاب رئیسی در ایران زنگ خطری برای جهان است

نخست وزیر اسرائیل مردم ایران رئیسی را انتخاب نکردند بلکه خامنه‌ای او را منصوب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نفتالی بنت، نخست وزیر جدید اسرائیل، روز یکشنبه 20 ژوئن، انتخاب ابراهیم رئیسی به‌عنوان رئیس جمهوری جدید ایران را زنگ خطری برای کشورهای بزرگ دانست.

به گزارش خبرنگار «العربیه» در قدس، نخست وزیر اسرائیل در نشست هفتگی دولت، گفت، با توجه به میزان مشارکت پایین مردم در انتخابات ریاست جمهوری، مردم ایران رئیسی را انتخاب نکردند.

او افزود: «علی خامنه‌ای او را انتخاب كرد نه مردم ایران. این شخص سال‌ها پیش به‌دلیل نقشی که در «كمیته مرگ» برای اعدام‌های مخالفان رژیم بر عهده داشت، نزد مردم ایران و جهان بدنام است».

پیام هشدار به کشورهای جهان

نخست وزیر اسرائیل، انتخاب رئیسی را «آخرین پیام بیدارباش» به جهان و جلوگیری از احیای توافق هسته‌ای با ایران دانست.

او در جلسه توجیهی دولت گفت، قدرت‌های جهانی باید در مذاکرات خود در باره هر توافق هسته‌ای جدید با تهران پس از انتخاب ابراهیم رئیسی تجدید نظر کنند.

اظهارات نخست وزیر اسرائیل یک روز پس از اظهارات وزیر خارجه این کشور بیان می‌شود که در آن گفت:«رئيسى يک تندروى مدافع جاه‌طلبی‌های هسته‌ای رژیم تهران است و اسرائیل تمام توانائی‌های خود را به‌کار خواهد برد تا مانع دستیابی حکومت ایران به سلاح اتمی شود».

یائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل، روز گذشته در نخستین اظهارنظر درباره نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ایران، ابراهیم رئیسی، را «تندروئی» خواند که به‌دنبال بلندپروازی‌های اتمی و حمایت از تروریسم بین‌المللی است و دستانش به خون هزاران ایرانی آغشته است.

لاپید هشدار داد که انتخاب رئیسی، ضرورت متوقف کردن برنامه اتمی ایران را بیش از پیش، در اولویت قرار داده و ایستادگی مقابل بلندپروازی‌های ویرانگر منطقه‌ای این رژیم را می‌طلبد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم