.
.
.

حمله اسرائیل به محل تردد فرماندهان حزب‌الله لبنان در یک پایگاه مرزی سوریه

اولین حمله نظامی اسرائیل پس از به قدرت رسیدن نفتالی بنت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع رسانه‌ای سوریه، روز پنجشنبه 17 ژوئن از بمباران سنگین یک پایگاه نظامی سوری در منطقه القنیطره توسط اسرائیل خبر دادند؛ پایگاهی نظامی که گفته می‌شود محل تردد برخی از فرماندهان شبه‌نظامیان حزب الله لبنان بود.
به گزارش رسانه‌های سوری توپخانه اسرائیل بامداد روز پنجشنبه این ایست بازرسی مرزی که در شهر «القحطانیه» در استان قنیطره جنوب سوریه واقع شده، را را هدف قرار داد. براساس این گزارش ایست بازرسی مذکور متعلق به تیپ 90 لشکر یکم ارتش سوریه است و در 150 متری نوار مرزی با اسرائیل قرار دار و دوازده افسر نظامی مستقر در آن ماموریت نظارت بر مرز را به عهده دارند.
به گفته منابع سوری طی ماه‌های اخیر، فرماندهان حزب الله لبنان چندین بار از این نقطه بازدید کرده‌اند.
تانک‌های «مرکاوی» ارتش اسرائیل با شلیک ده‌ها گلوله این پایگاه را هدف قرار داده و آن را به طور کامل تخریب کرد. منابع سوریه گفتند که حمله به این پایگاه تلفاتی جانی در بر نداشته است.
این اولین عملیات نظامی ارتش اسرائیل پس از به قدرت رسیدن نفتالی بنت، نخست وزیر جدید این کشور است. ارتش اسرائیل در ابتدای ماه ژوئن هم با آتش سنگین توپخانه یک نقطه شناسایی متعلق به تیپ 90 ارتش سوریه را هدف قرار داد. در 6 می 2021 هم هواپیماهای اسرائیلی منطقه‌ای در شهر قنیطره را بمباران کردند.