سلطان عمان: بر مواضع ثابت خود درباره روابط نزدیک بین کشورها تأکید می‌کنیم

سلطان هیثم بن طارق: برنامه اشتغال یکی از مهمترین برنامه‌های "چشم‌انداز عمان 2040" است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

سلطان هیثم بن طارق، سلطان عمان، روز سه‌شنبه، بر مواضع ثابت کشورش در مورد روابط نزدیک بین کشورها برای دستیابی به امنیت و ثبات فراگیر تأکید کرد.

سلطان هیثم در جلسه هیئت دولت عمان که روز سه‌شنبه به ریاستش منعقد شد، گفت كه پرونده استخدام شهروندان جویای كار از اولویت های اصلی کشور است.

او افزود: «این مساله در رأس اولویت های دولت قرار دارد و در این راستا باید برای دستیابی به یک شغل یا حرفه مناسب در بخش‌های مختلف، تلاش‌های بیشتری برای کمک به جویندگان کار صورت بگیرد.»

سلطان هیثم با اشاره به بسته ابتکاراتی که برای فراهم کردن فرصت‌های شغلی از طریق راه اندازی برنامه اشتغال ملی ارئه شده، خاطرنشان ساخت که این طرح یکی از مهمترین برنامه‌های ملی در چارجوب "چشم‌انداز عمان 2040" است و مداوم پیگیری می‌شود.

این برنامه برای یافتن راه حل های پایدار برای تأمین مشاغل در کلیه بخشهای شرکتهای دولتی و خصوصی فعالیت خواهد کرد و همچنین داده‌های افراد جویای کار جهت ورودشان به بازار کار را تجزیه و تحلیل خواهد کرد.

این برنامه همچنین به دنبال یافتن راه حل‌هایی خواهد بود که دانش و مهارت مورد نیاز بازار کار را برای اطمینان از آمادگی جویندگان کار برای اشتغال فوری فراهم کند. این مساله مطابق با یک برنامه اجرایی و جدول زمانی همراه با شاخص‌های عمل‌گرایانه و با پیگیری مداوم انجام خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم