آمریکا: سعودی حق دفاع از خود در برابر حوثی‌ها را دارد

«اعمال تحریم یکی از ابزار‌های فشار علیه حوثی‌ها و ایران است»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت امور خارجه آمریکا، روز سه‌شنبه 15 ژوئن، تاکید کرد که پادشاهی عربی سعودی حق دفاع از خود در برابر حملات حوثی‌ها را دارد.

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه در مصاحبه با «العربیه»، گفت که این تحریم‌ها یکی از ابزارهای فشار بر حوثی‌ها و حامیان آنها در ایران است

Advertisement

وزارت امور خارجه ایالات متحده، با انتقاد از تلاش شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران برای هدف قرار دادن غیر نظامیان و کودکان در یمن و سعودی، شلیک پهپاد و هدف قرار دادن مدرسه‌ای در منطقه عسیر در جنوب سعودی را محکوم کرد.

وزارت خارجه آمریکا بار دیگر از حوثی‌ها خواست تا به آتش‌بس کامل پایبندی باشند.

آتش‌بش کامل

شایان ذکر است که تیم لندرکینگ، فرستاده ویژه آمریکا در یمن، بارها شبه‌نظامیان حوثی را مسئول ادامه درگیری‌ها و کارشکنی در روند تلاش‌ها برای برقراری آتش‌بس در یمن دانسته است .

شبه‌نظامیان حوثی
شبه‌نظامیان حوثی

لندرکینگ، در اظهارات قبلی تأکید کرد که او هیچگونه تغییری در سیاست ایران نسبت به بحران یمن یا عقب نشینی از ایفای نقش منفی در این کشور مشاهده نمی‌کند.

پنجشنبه گذشته، خزانه داری آمریکا تحریم‌هایی را علیه شبکه‌ای از افراد وابسته به شبه‌نظامیان حوثی و ایران اعمال کرد.

موضع تحریم‌های جدید خزانه‌داری آمریکا علیه حوثی‌ها بیانگر تعهد واشینگتن به تنبیه و مجازات کسانی‌ است که مانع تلاش‌های آتش‌بس در یمن می‌شوند.

شبه‌نظامیان حوثی در آخرین دوره از تلاش خود به حملات تروریستی با استفاده از موشک بالستیک و پهپادهای انفجاری به مناطق مسکونی و تاسیسات اقتصادی در سعودی، شدت بخشیدند اما اقدامات تروریستی آنها با محکومیت گسترده کشورهای غربی و عربی مواجه شد.

اغلب کشورهای عربی و غربی با محکوم کردن اقدامات تروریستی و ضد بشری حوثی‌ها بر حمایت خود از سعودی و استقرار، ثبات و امنیت منطقه تاکید کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم