.
.
.

سقوط پهپاد بمب‌گذاری‌شده حوثی‌ها بر سقف مدرسه‌ای در «عسیر» سعودی

پهپاد انفجاری از داخل یمن به سوی خاک سعودی شلیک شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عبدالعزیز الجلبان، معاون سخنگوی رسانه‌ای اداره دفاع مدنی در منطقه «عسیر»، شامگاه یکشنبه 13 ژوئن گفت، شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران یک پهپاد انفجاری را از داخل خاک یمن به سمت منطقه عسیر در خاک سعودی شلیک کردند.

او گفت این پهپاد انفجاری بر سقف یک مدرسه سقوط کرد اما با توجه به اینکه مدرسه خالی بوده است این حمله تروریستی تلفات جانی در بر نداشت.

ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن، روز پنجشنبه هفته گذشته نیز از رهگیری و انهدام یک پهپاد انفجاری بر فراز آسمان منطقه خمیس مشیط واقع در جنوب سعودی خبر داد.

این پهپاد انفجاری توسط شبه‌نظامیان حوثی، به سوی مناطق مسکونی شلیک شده بود.

ائتلاف در بیانیه‌ای تاکید کرد که حوثی‌های تروریست به تلاش خود برای هدف قرار دادن مناطق مسکونی و قتل غیر نظامیان در یمن و سعودی ادامه می‌دهند.

ائتلاف افزود که هر گونه اقدام عملیاتی لازم را برای مقابله با منابع تهدید جهت محافظت از جان غیرنظامیان در مناطق مسکونی، انجام خواهد داد.

سرتیپ ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف عربی ضمن تاکید بر اینکه هدف قرار دادن غیرنظامیان نقض جدی قوانین بین‌المللی است، گفت:«اقدامات ستیزه‌جویانه و حملات پهپادی و موشکی شبه‌نظامیان حوثی به مناطق غیر نظامی به طور هدفمند و عمدی انجام می‌گیرد».

پیشتر المالکی برای حمایت از دولت قانونی یمن در مصاحبه‌ای با «العربیه»، گفته بود که شبه‌نظامیان حوثی با نشر اخبار دروغ و جعلی از توهم پیروزی‌های خود سخن می‌گویند.