.
.
.

آغاز عملیات ارتش عراق علیه باقی‌مانده عناصر «داعش»

عملیات گسترده زمینی و هوایی در 10 محور آغاز شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ارتش عراق، روز دوشنبه 14 ژوئن، از آغاز عملیات گسترده نظامی برای پاکسازی مناطقی واقع در شمال غربی این کشور از باقی‌مانده عناصر گروه تروریستی «داعش» خبر داد.

این عملیات مشترک نیروهای مسلح عراقی، با هدف از بین بردن خطر تهدیدهای امنیتی گروه داعش انجام می‌شود.

سرتیپ یحیی رسول، سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق، اعلام کرد، این عملیات نظامی در 10 محور آغاز شده است.

او افزود: «در این عملیات، تمرکز نیروهای مشترک بر مناطق الجزیره در استان الانبار، غرب نینوا و صلاح الدین خواهد بود.»

او اظهار داشت که نیروهای زمینی و پیاده نظام عراقی با حمایت و پوشش هوایی جنگنده‌های عراق و ائتلاف بین المللی تلاش خواهند کرد که منطقه را از وجود عناصر داعش کاملا پاکسازی کنند.

نیروهای عراقی
نیروهای عراقی

روز یکشنبه، سازمان مبارزه با تروریسم عراق، اعلام کرد، نیروهایش به تعقیب و پاکسازی عناصر باقی‌مانده داعش ادامه می‌دهند. این نهاد نظامی تاکید کرد، در ماه جاری بیش از 13 تروریست از سطوح مختلف رهبری گروه داعش به دست نیروهای مبارزه با تروریسم کشته شدند.

پنجشنبه گذشته، ائتلاف بین‌المللی اعلام کرد، مقادیری اسلحه و تجهیزات به ارزش بیش از 3 میلیون دلار به نیروهای امنیتی عراق تحویل داده است.

ائتلاف تاکید کرد هدف از اعطای این اسلحه به ارتش عراق، نشان از اصرار این ائتلاف بر ادامه مبارزه با گروه تروریستی داعش است.

ائتلاف بین‌المللی همچنین از تحویل مقادیری اسلحه و تجهیزات به ارزش سه میلیون و 322 هزار دلار به نیروهای منطقه اقلیم كردستان عراق خبر داد.

نیروهای امنیتی و ارتش عراق با گذشت چند سال از شکست داعش هنوز هم در برخی مناطق و شهرهای این کشور با افراد مسلح این گروه تروریستی درگیر می‌شوند.

ارتش عراق و نیروهای پیشمرگه کردستان، یکشنبه گذشته عملیات نظامی مشترکی را برای تعقیب عناصر داعش و تخریب مقرهای تروریستی این گروه و پاکسازی مناطق توز خورماتو، کفری و مرزهای منطقه کردستان، آغاز کرده بودند.

سرلشکر عبدالوهاب الساعدی، رئیس دستگاه مبارزه با تروریسم در مصاحبه‌ای با «العربیه»، گفت:«عملیات «زمین سوخته» در مناطق مجاور بین ارتش عراق و نیروهای پیشمرگه آغاز شد.

گفتنی است، که مناطق صعب العبور و ناهموار برای شبه‌نظامیان داعش به‌عنوان اماکن امن تلقی می‌شود. داعش اکنون در مناطق صحرای رای الانبار، مناطقی در اطراف دیالی، کرکوک و صلاح الدین فعالیت می‌کند.