وزیر امور خارجه یمن: حوثی‌ها هر روز درد و رنج مردم یمن را تشدید می‌کنند

احمد بن مبارک: شبه نظامیان حوثی، «بازار سیاه» را اداره می‌کنند و منافع حاصل از آن را در عملیات نظامی خود به کار می‌گیرند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

احمد بن مبارک، وزیر خارجه یمن روز شنبه 12 ژوئن تأکید کرد که حوثی‌ها از طریق محاصره شهرها و نقض فاحش حقوق شهروندان، درد و رنج یمنی‌ها را تشدید کرده، به بحران انسانی در یمن دامن می‌زنند.
او در دیدار با مایکل کوهلر، مدیرکل «بخش اجرائی کمک‌های انسانی و حمایت از شهروندان» کمیساریای اتحادیه اروپا، از این اتحادیه خواست با فشار وارد کردن بر شبه‌نظامیان حوثی، داد وستد با درد و رنج مردم را متوقف کنند.

محاصره شهرها

وزیر خارجه یمن همچنین خاطر نشان کرد که محاصره شهرها و ادامه حملات خصمانه بر ضد غیرنظامیان توسط حوثی‌ها در همه مناطق یمن، دلیل اصلی بحران انسانی در کشور به حساب می‌آید.
در این راستا، او به مانع‌تراشی حوثی‌ها بر سر رساندن کمک‌های انسانی به مردم یمن، و خلق مشکلات اقتصادی فراوان در مناطق تحت سیطره خود اشاره کرد.

بازار سیاه و غارت کمک‌های انسانی

در این گفتگوها با مقامات اروپائی، احمد بن مبارک اظهار داشت که بازار سیاه توسط خود حوثی‌ها شکل گرفته و منافع حاصل از آن به جیب فرماندهان نظامی رفته و بقیه را صرف آلت جنگی خود در جبهه‌های جنگ می‌کنند. در این میان، او به گزارش «گروه کارشناسان شورای امنیت» استناد کرد که اخیرا منتشر شده و در آن «حوثی‌ها یک میلیارد و 800 میلیون دلار از درآمد دولت که برای پرداخت حقوق کارکنان آن اختصاص یافته بود را به سرقت بردند و در راه برنامه‌های جنگ‌افروزی خود به کار بردند».
شایان ذکر است،در حالی که تلاش‌های بین‌المللی برای رسیدن به آتش بس در یمن در حال انجام است، شبه‌نظامیان حوثی حملات نظامی خود را در بعضی نقاط یمن از جمله در استان مأرب ادامه می‌دهند. در روزهای اخیر، حوثی‌ها دو نقطه از شهر مأرب را با موشک‌های بالستیک مورد حمله قرار دادند که در نتیجه آن ده‌ها نفر از غیرنظامیان و کودکان کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم