سعودی حج امسال را تنها با حضور شهروندان و افراد مقیم در این کشور برگزار می‌کند

تنها 60 هزار نفر اجازه شرکت در حج سال جاری را خواهند داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت حج و عمره پادشاهی عربی سعودی روز شنبه 12 ژوئن 2021 اعلام کرد که در سایه تحولات جهانی مرتبط با کرونا و ظهور نسخه‌های جهش‌یافته جدید از این بیماری، مناسک حج سال جاری (1442 هجری قمری) را تنها با حضور حدود 60 هزار نفر از شهروندان و افراد مقیم در این کشور برگزار می‌کند.

بر همین اساس اعلام شد حج‌گذاران و عمره‌گذاران امسال بايد در گروه سنی 18 تا 65 سال بوده و واکسن کرونا را دریافت کرده باشند.

دولت سعودی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد این کشور که در یک دهه گذشته میزبان 150 میلیون حاجی بوده، به سلامت و امنیت حج‌گذاران اهمیت بسیار داده و آن را در راس اولویت‌هایش قرار می‌دهد و در همین راستا همه اقدامات لازم برای تسهیل روند برگزاری مناسک حج و عمره را در دستور کار قرار می‌دهد.

در این بیانیه آمده که حضور در مراسم حج سال جاری محدود به شهروندان و افراد مقیم در خاک سعودی است و تنها افرادی که شرایط اعلام شده، طبق دستورالعمل‌های وزارت بهداشت را دارند، امکان حضور در این مناسک را خواهند داشت.

سازمان همکاری‌های اسلامی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که از تدابیر سعودی در برگزاری مراسم حج امسال استقبال می‌کند.

بحرین هم از این تصمیم که برای محافظت از سلامت حجاج اتخاذ شده، اعلام حمایت کرد.

شورای همکاری کشورهای عربی خلیج و اتحادیه جهان اسلام هم بیانیه‌های جداگانه‌ای در این‌باره منتشر و از تصمیم سعودی اعلام حمایت کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم