.
.
.

«سعید الجمل» یمنی تحریم‌شده از سوی آمریکا و ساکن ایران کیست؟

الجمل مدیریت شبکه‌ای از شرکت‌ها و کشتی‌ها را برعهده دارد که سوخت و کالای ایرانی قاچاق می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت خزانه‌داری آمریکا، پنج‌شنبه 20خرداد، برخی شخصیت‌های حقیقی و حقوقی یمنی الاصل، از جمله «سعید الجمل» که ساکن تهران است را به دلیل حمایت مالی از حوثی‌ها مورد تحریم قرار داد.

بنا به بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا، الجمل، مدیریت و هدایت مجموعه‌ای از شرکت‌ها و کشتی‌هایی را برعهده دارد که به قاچاق سوخت، فرآورده‌های نفتی و کالا از ایران به دیگر نقاط خاورمیانه، آفریقا و آسیا اقدام می‌کند.

او همچنین با هدف حمایت از شبه‌نظامیان حوثی از طریق شبکه پیچیده‌ واسطه‌ها و صرافی‌ها مبالغ هنگفت حاصل از قاچاق سوخت و کالا را برای آنها ارسال می‌کند.

این پول‌ها در راستای برهم زدن امنیت و ثبات منطقه، به‌واسطه فعالیت شبه‌نظامیان حوثی و حزب‌الله لبنان وابسته به سپاه قدس ایران صرف و هزینه می‌شوند.

روابط با حزب الله لبنان

شبکه سعید الجمل، به‌واسطه طرف‌هایی که حاضر هستند تحریم‌های ایران را دور بزنند ده‌ها میلیون دلار درآمد کسب کرده است.

الجمل، روابط خود با حزب‌الله لبنان جهت ارسال کمک‌های مادی و لجستیکی برای حوثی‌ها را نیز به شدت تقویت کرده است.

اداره مراقبت از منابع مالی خارجی در وزارت خزانه‌داری آمریکا، همچنین کشتی «Triple Success»، مربوط به الجمل که جهت قاچاق فرآورده‌های نفتی با پرچم کشور گابون حرکت می‌کند را در لیست تحریم‌های خود قرار داد.


شبکه قاچاق بین‌المللی

مجموعه‌ای از شخصیت‌های حقیقی و حقوقی فعال در حوزه تجارت و حمل‌ونقل بين‌المللی با شبکه الجمل در ارتباطند که فروش غیر قانونی کالاهای ایرانی را امکان‌پذیر کرده و سود مالی فراوانی برای شبه نظامیان حوثی و سپاه قدس فراهم می‌کند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا، پنج‌شنبه همه دارایی‌های شبکه الجمل و مرتبط با آن که در حوزه قضایی ایالات متحده قرار دارد را مصادره کرد.

این وزارتخانه همچنین به شهروندان آمریکایی در رابطه با همکاری و استفاده از دارایی‌های این شبکه هشدار داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم