برگزاری «هشتمین کنگره اقتصادی امارات و آمریکا» با تاکید بر «پیمان ابراهیم»

امارات متحده عربی برای دوازدهمین سال متوالی موقعیت خود را به عنوان بزرگترین شریک تجاری ایالات متحده در خاورمیانه و شمال آفریقا حفظ می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

«هشتمین گفتگوی سیاست اقتصادی ایالات متحده آمریکا و امارات متحده عربی» روز سه‌شنبه 8 ژوئن 2021 به مدیریت وزارت خارجه دو کشور و با تاکید بر لزوم توسعه روابط دوجانبه و تحکیم مشارکت اقتصادی و اهمیت «پیمان ابراهیم» انجام شد.
به گزارش وبسایت وزارت خارجه آمریکا، هر دو طرف تأکید کردند که روابط اقتصادی ایالات متحده آمریکا و امارات متحده عربی همچنان نزدیک و سازنده است؛ و امارات متحده عربی برای دوازدهمین سال متوالی موقعیت خود را به عنوان بزرگترین شریک تجاری ایالات متحده در خاورمیانه و شمال آفریقا حفظ می‌کند.
برخی از دستاوردهای همکاری‌های دوجانبه میان دو کشور توانمندسازی اقتصادی زنان، افزایش دامنه طرح‌های توسعه اقتصادی و اجتماعی، اثربخشی عملیات ضدپولشویی، مقابله با سرمایه‌گذاری در بخش تروریسم، و بهبود حمایت از مالکیت معنوی بوده است.
ایالات متحده آمریکا و امارات متحده عربی همچنین متعهد به آغاز همکاری‌های جدید در طیف گسترده‌ای از فعالیت‌ها از جمله تغییرات اقلیمی و زیست‌محیطی، تحقیقات جهانی بهداشت و مراقبت‌های بهداشتی، فضانوردی، اقتصاد دیجیتال و فناوری‌های نوظهور، و مقابله با خلاف‌های اقتصادی شدند.
در جریان این اجلاس، نمایندگان وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا و امارات متحده عربی از امضای توافق‌نامه تاریخی میان چندین کشور عربی با اسرائیل موسوم به «پیمان ابراهیم»، که در دوران ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ در سپتامبر 2020 انجام شد، تمجید و تقدیر کردند.
«گفتگوی سیاست اقتصادی» مجمعی سالانه است که امارات متحده عربی و ایالات متحده آمریکا آن را در سال 2012 بنیان گذاشتند تا برای ارتقاء تجارت و سرمایه‌گذاری دوجانبه و ایجاد امکان همکاری‌های بیشتر در زمینه کسب و کار رایزنی کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم