.
.
.

پنج کشته و ده‌ها زخمی در حمله موشکی حوثی‌ها به مأرب

ارتش یمن: حوثی‌ها نیروهای امدادی را با پهپاد بمب‌گذاری‌شده هدف قرار دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شبه‌نظامیان حوثی روز پنج‌شنبه 10 ژوئن 2021 شهر مأرب را با موشک‌های بالستیک و پهپادهای انفجاری هدف قرار داده و موجب مرگ حداقل 5 نفر و زخمی‌شدن ده‌ها نفر دیگر شدند.

منابع «العربیه» گزارش کردند که شبه‌نظامیان حوثی با موشک بالستیک و پهپادهای بمب‌گذاری‌شده به شهر مأرب حمله کرده و مناطق مسکونی و تجاری این شهر را بمباران کردند.
ارتش یمن نیز اعلام کرد حوثی‌ها با پهپادهای بمب‌گذاری‌شده نیروهای امدادی را مورد هدف قرار دادند. حملات موشکی حوثی‌ها 5 کشته و ده‌ها مجروح برجای گذاشت.
گفته شده که حوثی‌ها 4 موشک بالستیک به سمت شهر مأرب شلیک کردند که یکی از این موشک‌ها به منطقه نزدیک زندان مرکزی مأرب اصابت کرد.

انفجار در مراکز نظامی حوثی‌ها در صنعا

گفتنی است روز پنج شنبه 10 ژوئن، انفجارهای پیاپی قرارگاه لشکر یکم زرهی حوثی‌ در صنعا را به لرزه درآورد که بر اثر آن دود غلیظی منطقه را فراگرفت.

منابع «العربیه» به نقل از شاهدان عینی گفتند که «این انفجارها که هنوز دلیل آن مشخص نیست، با فاصله زمانی اندکی از یکدیگر به وقوع پیوست.»

به گفته این منابع، در ساعات اولیه بامداد، دو انفجار و سپس سه انفجار دیگر در نیمروز به وقوع پیوست.

ائتلاف: عملیاتی در صنعا نداشتیم

ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن اعلام کرد که در زمان وقوع انفجارها، هیچ عملیاتی نه در صنعا و نه در هیچ جای دیگر نداشته است و اخبار منتشر شده در این زمینه را به شدت تکذیب می‌کند.
سخنگوی ائتلاف توضیح داد که حملات هوایی‌اش به منظور ایجاد فضای سیاسی مناسب برای موفقیت تلاش‌های بین‌المللی جهت به حرکت درآوردن فرآیند صلح در یمن، متوقف شده است.
شایان ذکر است که قرارگاه لشکر یکم زرهی در نزدیکی دانشگاه در شمال شهر صنعا واقع شده است. این لشکر اولین جایی بود که حوثی‌ها بعد از روزها درگیری با نیروهای دولتی و قبل از ورود به شهر صنعا در 21 سپتامبر 2014 آن را تصرف کردند.

این لشکر سنگر دفاعی اول صنعا به حساب می‌آمد که با سقوط آن، حوثی‌ها توانستند تمام شهر را تصرف کرده، وزارتخانه‌ها و نهادهای دولتی را تحت سیطره خود بگیرند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم