.
.
.

سخنگوی «جبهه النصره» در حمله جنگنده‌های روسیه کشته شد

«ابوخالد الشامی» از فرماندهان جنگ تبلیغاتی جبهه النصره بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

همزمان با افزایش حملات هوایی جنگنده‌های رژیم بشار اسد و روسیه به خطوط دفاعی «جبهه تحریر شام» که پیشتر «جبهه النصره» نام داشت، دید‌بان حقوق بشر سوریه در روز پنج شنبه 10 ژوئن اعلام کرد؛ «ابوخالد الشامی»، سخنگوی بخش نظامی جبهه النصره به همراه «ابومصعب»، مسؤول هماهنگی «تبلیغات جنگ» این تشکل کشته شدند.
از سوی دیگر گزارش شد که افراد مذکور در روستای «ابلین» در ماشین شخصی خود بوده، که مورد هدف یک موشک لیزری هدایت شده از سوی یک جنگنده شناسایی روسی قرار گرفتند. این هواپیمای شناسایی، آنها را از جبهه تا نزدیکی این روستا تعقیب کرده بود.
شایان ذکر است که «ابوخالد الشامی» از فرماندهان شاخص در «هیئت تحریر شام» به حساب می‌آمد و ویدئوهای متعددی درباره حملات نظامی این گروه، از خود بر روی شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده است.

حملات مداوم جنگنده‌های روسی

جنگنده‌های روسی که این اعضای عالیرتبه «جبهه النصره» را هدف قرار دادند، پنج روز است که در حال انجام عملیات هوایی و حمله به مناطق وسیعی از استان ادلب سوریه هستند. در همین‌باره دیدبان حقوق بشر سوریه به «العربیه» اطلاع داد که در حملات روسیه به شرق ادلب در چند روز گذشته، 10 نفر از نیروهای «هیئت تحریر شام» کشته شدند. همزمان با حملات جنگنده‌های روسیه به شرق ادلب، جنگنده‌های رژیم اسد به جنوب و شمال ادلب حمله کردند.
استان ادلب محل مناقشه میان روسیه و ترکیه به حساب می‌آید که برای تعیین مرزهای تماس میان نیروهای وابسته به دو طرف، مذاکرات متعددی میان این دو کشور صورت گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم